Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolítás után érdes,...

Fogkőeltávolítás után érdes, recés, durva fog?

Figyelt kérdés
Most volt fogkőeltávolításom, és egyáltalán nem sima ahol elszedték, inkább ilyen durva, recés. Ez normális?
2016. ápr. 7. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egyszer szedték le a fogkövem, de az én fogam utána tökéletesen sima lett. Nem hinném, hogy normális, ha durva maradt a felülete.
2016. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem. Le szokták "csiszolni" egy ilyen valamilyen ízű szalaggal (mentolos, vagy pl. almást is hallottam már).
2016. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem csináltak ilyet.
2016. ápr. 7. 11:55
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem utána mindig sima... Lehet nem szedték le rendesen?
2016. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz még egy kezelésed? Nem normális, mert akkor maradt rajta még.

Nekem első leszedés után volt ilyen,a második alkalmával lepolírozta a végén és sima lett. Bár én megkérdeztem és mondta, hogy ha annak érzem, akkor megcsinálja, mondtam, hogy igen és megcsinálta.

2016. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz több kezelésem. Mindenesetre sokat olvastam hogy mindenkinek teljesen sima a fogfelület eltávolítás után, meg políroztak, így a jövőhét utáni hét elején felhívom az orvost, hogy megcsinálná e ezt is. Jövőhét sajnos nem alkalmas, gondolom nem baj ha 1-2 hétig ilyen a fogam.
2016. ápr. 7. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem baj, de szólj neki mindenképpen, mert az érdes felületen gyorsabban képződik újra a fogkő!
2016. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben, jövőhét után telefonálok és remélem minél hamarabb le lesz sorjázva/csiszolva/simítva/akármizve a fogam.


Leírom a végeredményt, ha esetleg a jövőben valaki rákeres erre a témára, akkor rábukkan az én esetemre.

2016. ápr. 7. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lett megfelelően eltávolítva vagy felpolírozva. Valószínűleg maradtak ott kisebb darabok, nem szedte le elég alaposan. Jellemző idősebb orvosokra vagy sztk rendelésekre (nyilván vannak lelkiismeretes kivételek is), hogy nem políroznak illetve a fogkövet csak immel-ámmal szedik le.

Jobb fogászatokon ezt a kezelést dentálhigiénikus végzi aki csak ezzel foglalkozik és több ideje jut egy-egy kezelésre, mint az orvosnak. Valamint lévén, hogy egész nap csak ezt csinálja, nagyobb gyakorlata is van benne.

2018. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Régi a kérdés, de valóban nem volt jól leszedve: Az érdesség kb. 2 hét alatt elkopott, de nagyon hamar visszatért a fogkő. Utána elmentem magánrendelésre, ahol sokkal alaposabban, szebben megcsinálták.
2018. szept. 23. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!