Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyirokcsomó duzzanat úgy hogy...

Nyirokcsomó duzzanat úgy hogy semmi baja a fogamnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hónapja elkezdett nőni a bölcsességfogam nagyon fájt és 5 nap alatt jobb lett. Azóta a nyirokcsomóm meg van dagadva viszont nem fáj a fogam. Voltam fogorvosnál voltam panoráma röntgenen, fül-orr gégésznél és mindent rendben találtak! Most meg a szemem fáj ki van száradva ha felfele nézek nagyon kellemetlen és olyan mintha a homlokom is fájna. Amikor fájt a fogam akkor beteg is voltam de csak megfázás. Valakinek valami ötlet, hogy mégis mi lehet?

2016. ápr. 7. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik nyirokcsomód van megduzzadva, hol helyezkedik el?

Egyébként megfázás során is megduzzadhat a nyirokcsomó :)

2016. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nyakamon van megduzzadva! Bal oldalon is megvolt de az kisebb lett de a jobb oldali ugyan akkora. Azt elfelejtettem hogy a nyakam is beállt amikor fájt a fogam. Köszönöm a kommented egyébként! :)
2016. ápr. 7. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem komoly baj nincs, vagy a fogad miatt van beduzzadva, vagy a nátha miatt. A nyirokcsomóknak idő kell, mire visszahúzódik, több hónap, akár fél év is :) Viszont, ha fél éven belül nem húzódnak vissza, akkor ajánlott elmenni háziorvoshoz! Illetve, ha nagyon kellemetlen, most is elmehetsz, talán egy vérvételre el fog küldeni, de előtte antibiotikumot szoktak adni, lehet fertőzés is.

Mondjuk nekem több, mint egy éve a hónaljamban-nyakamban-lábamban van nyirokcsomó duzzanat, több is egymás mellett, az én orvosaim se tudják, hogy mitől :D Szóval együtt érzek, kitartást!

2016. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:D Életem eddigi legnagyobb válasza! :D köszönöm szépen és azt is hogy elolvastad! Kitartás akkor neked is :D Majd csak lenyugszanak! Vérvételen is nemrég voltam egyébként és minden okés volt szóval hagyom! Majd vissza megy! Neked is biztos vissza fog, ez után csak jó jöhet :D Jön a nyár inkább megyek jól érzem magam mint hogy gondolkodjak mi az! :D
2016. ápr. 7. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy közük van egymáshoz a fogaddal, főleg hogy meg voltál fázva, nekem megfázásnál duzzad meg mindig, szóval inkább az miatt lehet! De még frontoknál is szokott.

Lehet, hogy a megfázás miatt váladék maradt bent és ez okoz nyomást.

Háziorvossal beszélj, de ne a fog miatt, hanem a többi miatt. Ezt inkább valami fertőzés vagy baci okozza (lehet lappang) és legyengült az immunrendszered.

2016. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha fáj a szemed és a homlokod, akkor lehet, hogy kicsit begyulladt az arcüreg, attól is lehet nyirokcsomó duzzanat.
2016. ápr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam fül-orr-gégésznél. Megnézte az arcüregem is és semmi gyulladást nem talált. Vervetel is nemreg volt ott is minden rendben. Biztos egy idő után szépen lassan lehúzódik mert már a bal sokkal kisebb! :) Köszönöm mindenkinek! :)
2016. ápr. 8. 11:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként allergiára is gondoltam, hogy attol van megdagadva. Eleg sok mindenre allergias vagyok, foleg mikor viragzik minden! :)
2016. ápr. 8. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!