Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hónaljban nyirokcsomó duzzanat...

Hónaljban nyirokcsomó duzzanat. Rákos vagyok?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem egy csomót a bal hónaljamban, nem fáj, nem túl nagy, ha megnyomom "odébbugrik". Nem túl messze tőle van egy kis pattanás, az fáj. Mielőtt észrevettem pont egy nappal volt begyulladva 2 fogam között az ínyem, 2 hete voltam náthás, lehet ezektől?

Semmi más tünetem nem volt, nem fogytam, étvágyam is volt, nem vagyok lázas sem. Mondjuk ma már kevesebb, de valószínűleg a sok idegeskedéstől.

Holnap lehet elmegyek dokihoz, de nagyon félek mit mond. :S

Nagyon félek, 16 éves fiú vagyok, hihetetlenül ráparáztam.



2016. márc. 28. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

Egy nyirokcsomó duzzanatnak ezer oka lehet, nem csak a rák. Olyan piti dolgok is okozhatják, amelyek 1-2 hét alatt is elmúlhatnak. Ha az arcod beduzzad. akkor sem rákra gondolsz, hanem foggyulladásra...

De a rák sem tuti halálos ítélet!


Holnap semmit nem fog mondani a doki, hanem elküld vizsgálatokra.


Az étvágyad meg egyértelműen a stressztől csökkent.

2016. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy te egy kicsit hipochonder? Miért lenne mindjárt rák? Ezeregy dologtól megnagyobbodhat egy nyirokcsomó.
2016. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Be van gyulladva. Nem kell izgulnod, nem rák. Orvoshoz mindenképp menj el, hogy adjon gyulladáscsökkentőt.

Csendben megjegyzem, a bizonytalanság sokkal rosszabb, mint amikor biztosan tudod a rosszat, mert akkor tudod, mi ellen kell harcolni. De még egyszer mondom, nem rák, hanem gyulladás.

2016. márc. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De mindenhol azt olvasni, hogy ha gyulladt akkor fáj, de nekem egyáltalán nem, csak mellette a kis pattanás,

Kitapintani sem könnyű, pl ha felemelem a kezem egyáltalán nem érzem, csak 45°alatt, akkor is egészen "mélyen". Olyan kisebb borsó nagyságú, a másik oldalon is megvan, bár ott kicsit kisebb.

2016. márc. 28. 23:33
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként tudom magamról, hogy hipochonder vagyok, de nem tudok mit tenni ellene. 1 hónapja bebeszéltem magamnak, hogy 2 anyajegyem rákos, 2 hetet rágódtam, mivel a bőrgyógyász csak addigra adott időpontot és kdierült, hogy semmi gond velük...

De a válaszok most megnyugtattak kicsit! Holnap megyek dokihoz, úgyis kell a jogsihoz is orvosi igazolás.

2016. márc. 28. 23:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kisebb borsó nagyságú, akkor még megnagyobbodva sincs, egyszerűen találtál egy nyirokcsomót. Azt meg mindenféle csomóra mondják, hogy ha szimmetrikusan megtalálható mindkét oldalon, akkor annak nagy valószínűséggel ott is kell lennie. A rák nem szokott egyszerre két oldalon megjelenni.
2016. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát kb egy borsó méretű, szerintem 1 cm-nél biztosan nem nagyobb, és igen, a másik oldalon is kitapintható, csak nehezebben és kisebb.
2016. márc. 28. 23:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet a pattanás miatt is duzzadt nyirokcsomó, a pattanást ne nyomkodd, hanem kenegesd jóddal, de lehet a náthádtól is, ilyenkor a nyirokcsomó a betegség megszünése után még egy ideig érezhető, majd szép lassan visszamegy.
2016. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na voltam dokinál, megnézte, azt mondta azért egy vérvételre menjek el... Utána mérte a vérnyomásom az orvosi igazolás miatt, ami ugye a jogsihoz kell, kicsit magsabb volt és akkor mondta, hogy ne idegeskedjek a csomó miatt.

De mivel elküldött vérvételre mégjobban ráparáztam.. :S

2016. márc. 29. 11:00
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja meg mondtam neki, hogy van mellette a pattanás, azt mondta összefüggésben lehet vele.
2016. márc. 29. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!