Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet valami következmenye?...

Lehet valami következmenye? Sajnos csak igy birom elviselni a fajdalmat.

Figyelt kérdés
Pentek este ota bevan gyulladva a foginyem.es elviselhetetlenul faj a fogam.mar az allkapcsom is faj. Es csak holnap tudok menni orvoshoz. Bar gyulladas amig nem.megy le sokat nem tud tenni. Szombaton vettem be reggel cataflam dolot. 5szemet egesz napra elosztva. De ma elviselhetetlen volt a fajdalom. Reggel del acilin+algopyrin 1ora mulva cataflam dolo . Meg egy ora eltelt vettem be advil ultrat. Ez egy delelott volt. Fajdalom enyhult. De delutan elorol kezdodott. Vettem be algopyrint. Es most este egyszerre cataflam+delacilin+demalgon. Szoval nem vagyok hulye de nem birom elviselni mar. Remelem nem lesz baj.
2016. ápr. 10. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
HA felül fáj, és be van dagadva, akkor azonnal orvoshoz. Más esetben hűtőszekrény, mirelit borsót csavard törölközőve, és borogasd.
2016. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen. Este ugy aludtam el nagy nehezen, hogy borogattam. Sokag nem segitett.Nincs bedagadva. Csak eppen latszik egy kis pükli kivul.
2016. ápr. 10. 22:28
 3/10 A kérdező kommentje:
És alul leghatul lyukas. Eleg csunya. Felul ugyanazon az oldalt csak töve van a fognak. Letoredezett. Az orvos addig furkalta. Eddig nem fajt. Es halogattam. Azert nem is szedettem ki.
2016. ápr. 10. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy ha elviselhetetlen a fájdalmad, akkor miért nem mész el egy fogorvoshoz, aki 5 perc alatt megoldja és nem fáj többet.

Van egy halom ügyelet, sőt éjszakai fogászat is van. Azt is kétlem, hogy csak a Szentkirályi utcában van éjjel fogorvos...

2016. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felül miért veszélyesebb?
2016. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez igy eleg sok gyogyszer,ha tudsz menj ügyeletre ha van.Különben van egy eleg erös gyogyszer amit erös fajdalom eseten adnak,pl. fogmütet stb.,en sok erös köhöges utan bordaközi gyulladast kaptam,semmi nem hatott es ezt irtak ki,különben azt is leirom sok betegsegeim miatt nem nagyon szabad terheljem magam gyogyszerekkel,de jol birtam semmi rossz hatasa nem volt,ha meg tudod venni a neve Novalgin es Analgin neven adjak,a hatoanyaga metamizol.Van orszag ahol veny nelkül kaphato ,Ausztriaban sajnos nem,most rakerestem Algopyrin neven van,tehat szedtel be,inkabb irany orvos,nehogy ez a sok gyogyszer jol megterhelje a majad.
2016. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, csak kinyírod a veséd. ;)
2016. ápr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom van sok ejjeli ügyelet,te szerencses vagy,en par eve tömes utan nem tudtam a fajdalomtol aludni,bizony Becsben nem volt ügyelet csak nappal este kb. 18 v. 19 oraig.En nem varnak hanem barhogy is elmennek.
2016. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Cataflam Dolo 25 mg diklofenákot tartalmaz. Ebből 5 db az 125 mg.

Nekem amikor a lábammal volt probléma, egy héten át napi 2-szer egy Voltaren tablettát írt a doki, ami 2×75 mg diklofenákot tartalmaz. Azaz 150-et egy nap.

Szóval ettől, ilyen rövid távon bajod nem lesz.

Viszont a harmatgyenge Advilt feleslegesen veszed be, ilyen jellegű fájdalmakra annyit ér, mint halottnak a beöntés. (Delacilinről meg még nem hallottam.)

Az Algopyron sem kifejezetten erre való.

A Demalgon fogfájáscsillapító, de úgymond a fog belsejének a fájására, nem a külső íny- és hasonló jellegű fájdalmakra.

Bajod ennyitől nem lesz, de ne terheld feleslegesen a szervezetedet! Fogínyfájásra csak a cataflamot szedd, napi 5 a 25 mg-os kiszerelésből nem fog problémát okozni.

Mellette kamillás vízzel öblögess, meg természetesen napi 3-szor moss fogat!

2016. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk en azert irtam sok,mert ha diklofenakot kapok rögtön 75 es 100mg.-at irnak ki,es naponta 1x esetleg 2x szabad bevenni belöle bar nekem igy mondtak,nem kerestem ra hogy a cataflam dolo mennyit is tartalmaz,tehat eleg gyenge,nagy fajdalom esten tehat 2 is bevehet,es a többit kihagyni,de ugyanazt irom tovabbra is ,ügyelet.
2016. ápr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!