Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassú, vontatott súlyfejlődésű...

Lassú, vontatott súlyfejlődésű babák anyukái! Ti hogy bírtátok elviselni, hogy gyermeketek alig hízik? Lett ennek valami következménye?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a lányom.3 és fél hónaposan duplázott, azóta szinte semmi.40-50 grammokat szed fel egy héten, pedig már főzeléket, húst, mindent kap.Teljesen ki vagyok borulva, mondtam a férjemnek, hogy én meg se fogom nézni a mérleget.Kivizsgálás alatt áll a pici, voltunk vérvételen is.Nem vashiányos, szerintem felszívódási zavara sincs, mert már kétszer vittem székletmintát az orvosnak, és ő nem küldte a laborba.Én is ilyen picike voltam, és kb. ennyit híztam egy héten.De kikészít az, hogy 3 hónap alatt 600 grammot hízott csak.Már én is belefogyok az idegbe.A forgás egyik irányát csinálja még csak, és a védőnő, és az orvos szerint is lassíthatja a mozgásfejlődést a lassú hízás, mert nincs ereje..És valahol olvastam, hogy ha a mozgás késik, akkor szellemileg is elmaradhat.Már rémeket látok, és őrületesen féltem a szép, és okos kislányomat!!!Most is könnyes a szemem.Ugye nálatok nem maradt le nagyon a kicsi? És értelmileg is szépen fejlődik?
2011. ápr. 3. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
én fiam 10 hós és most duplázta a születési súlyát... semmi baja, vidám, egészséges, cicizik... de valószínű, h telfehérje allergiája van és majd megyünk vizsgáltatni... de semmi gondja!!! már lassan egyedül sétál, kis ügyes :)
2011. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
első vagyok... főzeléket mindent eszik ő is, sőőőőt!!! már olyat is amit mi :)
2011. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon örültem a válaszodnak!Most kicsit meg is nyugodtam, próbálom lazábban venni a dolgokat..
2011. ápr. 3. 10:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Mekkora most a kislányod?
2011. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2490 g-mal született, és egy hete volt 5610 g.47 cm volt, most 63 cm.
2011. ápr. 3. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, semmi baj nincs a kislányoddal! Szerintem rendben van a súlya is, már duplázott!

Az én lányom is lassan hízik. 2950-nel született, néhány napja töltötte az 1 évet, és még csak 8700g körül van. A 9-10. hónapban szinte stagnált a súlya. Mostanában kezdett el hízni, mióta eszi a kenyeret. :)

A másik, hogy állandó mozgásban van, így nem csoda, ha nem gyarapszik a súlya, gondolom, mindet lemozogja. :)

Nem lesz nálatok semmi baj, nyugodj meg!!!

2011. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Igen, nagyon mozgékony baba, csak már az orvosok, vérvétel stb. miatt rémeket látok.Én is 14 hónaposan csak 8 és fél kg voltam, megnéztem a kis könyvemet.Remélem csak genetika!
2011. ápr. 3. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam két és fél éves és csak 11.30 a súlya. Minden oké. Én is csak 160cm vagyok és 48kg.
2011. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 13 hónapos és ma mértem 6760 gramm. 1840-el született iker baba "A" magzataként tesolya 9000 ggramm
2011. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!