Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet-e emiatt bedagadva az...

Lehet-e emiatt bedagadva az arcom, vagy ez gyökérbaj?

Figyelt kérdés
Tegnap arra ébredtem, hogy fáj több egymás melletti fogam is. Furcsa, feszülő fájdalom volt, mint amikor az ember éjszakai fogszabályzót használ, és érzi, hogy "elnyomódtak" a fogai. Utána csak érintésre fájt, de estére már folyamatosan, ma reggelre bedagadt az arcom. Most már főleg egy fogam kellemetlen, maga a fog nem tűnik rossznak, és akkor fáj, ha a hegyét megnyomom (pl. a többi fogammal). Ez lehet egyszerű ínygyulladás? Volt már ínygyulladásom, és egyszerű tömés után (másik fognál) is előfordult, hogy lassan és feldagadva gyógyult az ínyem. Azon kívül az állkapcsommal is gond van (kattog, könnyen kiakad, ezzel a problémával másik helyen kezelnek), az is felmerült bennem, hogy amiatt begyulladhatott valami, de ezt nem tartom valószínűnek El fogok menni fogorvoshoz, de kíváncsi vagyok gyors véleményekre. Az ínyemen is van a fogam körül kis duzzanat, de maga a fog nem fáj, a fájdalom felvezet, és az arcomnál is ki tudom tapintani a fájdalmat. Ez mindenképpen gyökérprobléma, vagy lehet valami ínybaj is?
2016. ápr. 16. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt majd egy röntgen és a fogorvosi vizsgálat tudja eldönteni, mert lehet erős fogfájdalom ínygyulladás miatt is, de ínyed is lehet duzzadt egy gyulladt foggyökértől, mivel az arcod is dagad, ezért inkább ez utóbbira tippelek.
2016. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt mondják, a foggyökér lüktető fájdalommal jár, nekem nem olyan, "csak" baromira feszül az arcom, pedig látványra nem látszik nagyon feldagadtnak. Ha foggyökér-gyulladás, akkor azzal mit csinálnak? Fúrnak, meg ilyesmik, vagy van valami egyéb módja, hoyg megszüntessék?
2016. ápr. 16. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa lesz, de ez nagyon egyszerű. Viszont bele lehet nyugodtan kötni.

Mielőtt felvázolnám elmondom, hogy az emberi fogak nem 100, nem 80 meg 60, de még 50 évre sincsennek kalibrálva. Amit gyakorlatban bírniuk kell az a nagyon max 35-talán 40 év. Tehát ha 28-30 évesen egyfeszt a falat kaparod, de 100 ezrével költöttél a fogaidra meg ronggyá sikálod is megpurcannak a fogak és maga a "fog anyag" nem fogja kibírni elsődlegesen az IDŐT. A többi behatást, traumát nem részletezem, felesleges, de az élettartamukat szépen ki lehet tolni amúgy ..


Hmm.. szóval ez egy sima foggyökér gyulladás lesz. Otthon úgy tudod lecsekkolni a legbiztosabbra, hogy külső sérülés nincs rajta és ha a gyerekjáték algoflex után egy flector sem hat rá az azért van, meg ahogy a fog beljesében gázosodik és tyrugyis állaggá válik egy vagy több fogcsatornában a fogbél az nyomást csinál, ami nyomni fogja a lágyrész, amit a B-s idegpályáidon keresztül agyad fájdalomként érzékel, viszont a fájdalomcsillapító nem találja a forrását, csak tüneti kezelést hajt végre pár órára. Persze, ha mindig csak "hopp, egy flector" csak a májadat, gyomrodat, vesédet nyírja ki és függő lehetsz pár hónap alatt is akár, addig megoldást nem hoz. Tehát simán a doki beleereszti a "fúúú, de tökéletes meg százezreken szabályoztatott" fogadba a fúrót, amíg bele nem ér teljesen. Ott azonnal elindul a trutyi kifelé, esik a nyomás, 5-10 perc alatt a fájdalom megszűnik!

Még egy tipp az otthoni ellenőrzéshez: próbáld 2 ujjal megfogni a fogadat és "kifelé emelni" akár 1-2-3 mm-ert és 1-2percen belül ha csökken a fájdalom már biztos lehetsz benne ;D



A gond az szokott lenni ezekkel, hogy "brüfögés, hogy a szép fogam..neeee", továbbá, hogy pl a hátső rágófogakban 3 csatorna is van. Árban is kb is megy az árlistán ..pl gyökérkezelésnél, hogy csatornánként 6-8-10 ezer.

Ez egy nagy rágó esetében 3x10 plusz a tömő anyag ami megint csak lehet egy 10-es és több alkalommal kell menned, tehát önmagában a pénz nem elég. És azért dagad meg minden, feszül stb, mert a bélben a nyomás ill a trutyi elhalt bűzös elhalt vagy elhalóban lévő idegek nem tudnak se ürülni, se felszívódni semmi. Azt pedig utána gyökérkezelni kell! legjobb ha minden csatornát, amúgy egy kiidegelt azaz elhalt fog már fogfehérítésre messze nem úgy reagál.. de ha ezt nem is nézzük az elhalt fog gyorsan elszürkül a többihez képest és ksh adatok alapján egy kiidegelt fogra ha nem kerül híd korona stb ami védi a szájüreg felől az 5-7 éven belül kihúzásra kerül a többségnek. Csak ügyesen! Nyugodtan lehet kritizálni, de a lényeg kb az lesz, amit leírtam - max tovább gyógyszereztet a doki és plusz 20-50 ezerrel lehúz, miközben idővel tényleg kuka lesz az a fog. ;D Csak ügyesen^^

2016. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy megértettem, mi a tanulság abból, amit mondtál.


Amit ajánlottál trükköt, nem értettem meg pontosan, vagy nem jött be, mert semmi sem történt.

2016. ápr. 16. 13:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Érzéstelenítőt ad ehhez az orvos, nem? Illetve nem hosszú beavatkozás? Az egészség a legfontosabb, tudom, de sajnos az egyetemen elvállaltam valamit, amin muszáj megjelennem, és előadást kell tartanom.
2016. ápr. 16. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:

igazából neked arra van szükséged mint a többinek:

400 ezertől 5-7 millióig beledursz összeget a fogászatba, sok liter vért, időt, benzint, fájdalmat a köbön meg több hónapnyi konzultációt, pár hónap google-t stb meg cirka 50-90 évet és rájössz. próbálgasd meg nyüszögj :P csak ügyesen^^

2016. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De most ez nem tudom, hogy jön ide, nem érzem ide. Megmondom őszintén, eddig is sokat költöttem fogászra, és ha telik rá, hát telik rá.
2016. ápr. 16. 15:10
 8/10 A kérdező kommentje:
*nem érzem idevalónak
2016. ápr. 16. 15:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nyomásra is csak az az egy fog érzékeny, akkor ott lesz a gond. A röntgenen csak akkor látszik hogy probléma van, ha már súlyosabb stádiumban van és a csontszövet tényleg elhalt, felszívódott.

Az arcdagadás egyértelműen azt mutatja, hogy a fogbél begyulladt és a csontba kiterjedt a gyulladás. A fogorvos hidegtesztel valamit talán tud mondani, ha tényleg nincs semmi külső jele (pl. szuvasodás).

Menj el fogorvoshoz, ha nincs fogkő és gyulladás az ínyeden, akkor a fogad az.

2016. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, már azóta kaptam/kapok gyökérkezelést. Röntgenen valóban alig látszott valami.
2016. máj. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!