Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Olyanok válaszát kérem, akik...

Janka Zsófia kérdése:

Olyanok válaszát kérem, akik már átestek fogbeültetésen. Több fogamat egyszerre húzták ki, és utána implantálnak. Kinek mennyi időt mondtak, vagy tanácsoltak húzás utáni időre, hogy várjon a gyógyulásra, és ültessenek be?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:

létezik mind2 megoldás (ha jól értem kérdésedet), a kérdés milyen a "környezet"? Eddig úgy tudtam csak 3. országbeli pl izraeli implantátumokat helyeznek el közvetlenül a foghúzást követő lágy részben főleg más országokban. Pl nagyszerű, kézenfekvő megoldás ez a fogturizmus miatt 1-2 hónap alatt jelentős összegeket elköltő külföldiek esetében. Ezek kimenetele erősen kétséges, előfeltétel is akad bőven! Magyar fogorvosok nem csinálnak ilyet: tehát foghúzásokat követő traumát a szervezet dolgozza fel, gyógyuljon meg, gyógyszerek, kontroll. Foghúzás gyógyulási ideje minimum 6 hét papíron, ajánlott a 6-10 hét, varratszedés húzástól 7 nap. Többszörös egymás melletti trauma (foghúzás) esetén érdemes többet várni! Azután jöhet az implantálás: alaphabio 186.000 ezer/db, előtte vérvétel ct3d, elemzések, tervezés, konzultálás .. implant elhelyezés, ínyformázó csavar. Gyógyulás, csontosodási időszak minimum 6 hónap, de inkább 7-8 hónap. Ezután teszik szabaddá a fenti "házikó" részt. Ezután jöhet a fogmű és a terhelni lehetőleg fokozatosan.^^


mini implantnál beugrasz, "hello doki, kellene egy 100 ezres mini implant." De előtt begurulsz, helyi érzéstelenítésben gyorsan becsavarják a lágy részbe pikk-pakk, rá a fogmű.. este már ehetsz is vele bátran. Ezután 2 év se kell legtöbbször és az implant elsüpped, nem tart semmit, de erre magadtól is ráérzel. (Akik szeretnek jókat és sokat enni 1 év se kell.) És gondolkozhatsz rajta, melyik fogorvos szedi ki neked a szuperjó mini implantokat a szádból.

Szépen rájössz, hogy normál implantokat kellett volna ... ^^ ennyi.

2016. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

1. válaszadó, nem tudom hol hallottál ilyet, hogy lágy részbe is beültetnek implantot. De csak is kizárólag csontba helyezik be.

Vagyis foghúzás után (attól függ, hogy alsó vagy felső csontélről beszélünk) több hónap, mire becsontosodik a lyuk helye, és csak is kizárólag abba fúrják bele az implantot. Majd ott is kb ugyanannyi időt kell várni a csontosodásra, mint a foghúzás utánira. (Bár lehet, hogy a foghúzás után többet kell várni.) Fogorvostól kérdezd meg, az a tuti.

Annyit viszont tudok, hogy alsó állkapocs implant beültetésénél 3 hónap a csontosodás, felső részen 6 hónap.

Nekem pont tegnap csináltak egyet alulra.

2016. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!