Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valóban katasztrófális a...

Valóban katasztrófális a magyarok fogazatának állapota és miért?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Mert nem igen

2016. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a magyarok fogazatának állapota katasztrófális. Szinte minden országban gond ez.

Hogy miért? erre egyszerű a válasz. Mert egy komoly fogászati kezelés nagyon drága, nem mindenkinek van több ezer/tízezer vagy komoly fogászati kezelés esetében akár milliós összege. (én most csináltatom, és közel 1 millió forintomba kerül.)

2016. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
#2: egyáltalán nem kéne, hogy kezelésre szoruljon a fog. HA az emberek megelőznék a problémát. de már gyerekkorban sokaknál elmarad, hogy megtanítsák a szülők a fogmosást. Meg aki az alapvető higiéniára nem ad-és magyaro.-n elég sok az ilyen- az nyilván a fogmosást is kihagyja.
2016. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
A modern élelmeink szinte vegyszerekből állnak . Rengeteg cukrot alkoholt szénsavas ecetes dolgot nyomunk magunkba , ez kimeríti a csontokat . Nőknek a terhesség miatt is hátrányosabb a helyzetük e téren .
2016. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt a pénz miatt nyilván. Másrészt meg szinte rettegnek az emberek a fogorvostól mintha mumus lenne. Pedig ha találsz olyat aki szimpatikus, kedves és elmagyaráz mindent amit tudni szeretnél akkor nem érdemes halogatni. Ezt nem csak a maszek orvosokra értem, én pl sztk fogorvoshoz járok, nyilván maszekol is, de jobbat ki se foghattam volna. Meg valahogy én is úgy voltam vele, még ha fájt is féltem elmenni inkább beszedtem a cataflamot meg a sok szar..dalacint...mint hogy elmenjek. Persze ezen már túl vagyok, de bánom, h ilyen sokáig húztam...
2016. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

ma 22:20

Lehet neked furcsa, de sokan vannak akik rendszeresen mosnak fogat mégis sorban mennek tönkre. Jó magam naponta 3-4 alkalommal is mosom a fogamat, jó minőségű fogkrémmel, fogkefével. Mégis apám rossz fogazatát örököltem, és a foggyökereim tönkrementek. Velem hasonlóan akik a kezdetben kínlódtak, iszonyú fájdalmat éreztek egy fogászati kezelésen azokban a nagy félelem beleépül a tudatukba és csak akkor mennek fogorvoshoz ha már nagyon muszáj. Ismerek olyan embert akinek 90-es években amikor gyerek volt, nem vették észre, hogy az alsó állkapcsa furán deformálódik. Ma felnőttként majdnem 1 évébe ás majdnem 2 millió forintjába került, hogy az állkapcsát szétfűrészeljék, helyrehozzák, implantátumokat be tudjanak rakni..

Szóval nem a rendszeres fogmosás hiánya okozza sok embernél a rossz fogakat.

(csak megjegyzem: A volt apósom fogkrémet és fogkefét csak a boltban látott. Soha nem mosott fogat, és ebből nem is csinált titkot. Úgy halt meg, hogy 3 foga volt letörve (de egészséges volt) mert diót harapott, és így tört le. Nem volt 1 db lyukas foga sem.. Na ennyit erről..

2016. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nyál nem megfelelő pH értéke is roncsolhatja a fogakat. Vagy a reflux esetén feljövő gyomorsav. Vagy valami miatt a szervezet elkezdi lebontani a kalciumért a csontokat, így a fogakat is és csontritkulása is lesz. Vagy a kóla is roncsolja.
2016. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A többség "retteg" attól a fogorvostól, akit még soha életében nem is látott, csak hallotta az ismerős ismerősének az unokaöccsének a rémtörténetét arról az esetről, amikor az a szörnyűséges, hentes orvos tüsszentett egyet és belefúrt a páciens szemébe. A következő halmaz azokból áll, akiknél a fogmosás nem a napi rutin része; és csak a végén következik a legkisebb halmaz: azok, akik rossz géneket örököltek, és bármit is tesznek, hamar tönkremennek a fogaik. Utóbbiak mondjuk pont járnak orvoshoz. Persze, brutálisan drágák a kezelések, ezért kell diákként elkezdeni fogorvoshoz járni, amikor a legtöbb beavatkozás még ingyenes, ilyenkor az első két halmazba tartozók rengeteg problémát megelőzhetnének, ha lenne rá igényük.
2016. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva, a magyar lakosság rossz fogazatának hátterében a következők állnak:


1) rendszeres fogmosás hiánya vagy nem megfelelő technikájú fogmosás vagy nem megfelelő minőségű fogkefe és fogkrém

2) magas fogászati költség (ami akár milliókra rúghat)

3) félelem a fogászati kezeléstől (csak akkor mennek fogorvoshoz, ha nagyon muszáj, inkább fogfájás-csillapítót vesz be az illető)

4) táplálkozás (sok cukor, szénsavas üdítők, alkohol, ecet stb.)

5) s végül genetikai kérdés is (van, aki életében nem látott fogkefét, és úgy hal meg, hogy nem volt egy lyukas foga sem, mindössze három foga volt letörve az is csak azért, mert dióba harapott és van, aki napi 3-4 alkalommal mos fogat jó minőségű fogkrémmel és fogkefével, mégis tönkremennek a fogai)

2016. ápr. 20. 23:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Az sajnos, de nem csak itthon.

Ha nem genetikai gond akkor:

1) nem megfelelő technikával és eszközökkel tisztítják a fogaikat, nem megfelelő ideig és nem elégszer

2) nem járnak ellenőrzésre

3) kis gonddal nem mennek el, csak ha már fáj, de akkor már sokszor nehéz megmenteni a fogat

4) félnek a fogorvostól és a fájdalomtól

5) amikor már nagy a gond, pótolni kell a fogat akkor az nem kevés pénz, hát még ha valaki magánhoz jár...

6) ha elmúlik a fájdalom nem mennek vissza a legtöbbször a következő kezelésre (hú mennyi embertől hallottam hogy ideiglenes töméssel rohangál évek óta, mert hát nem fáj és akkor minek?)

2016. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!