Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a katasztrofális...

Mit csináljak a katasztrofális bőtömmel?

Figyelt kérdés
Az arcbőrőm zsíros,illetve helyenként száraz. Sok pattanásom van amik begyulladnak általában bármennyire is igyekszem minden nap reggel este tiszítani az arcom.Plusszban a pattanásaim helyé csúnya barna folt marad.Voltam bőrgyógyásznál,adot rá kenőcsöt de semmi hatást nem észleltem. Valaki akinek hasonló a problémája mit szokott kezdeni vele? Hogyan tudom gyorsan eltűntetni a foltokat?

2016. ápr. 17. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Legtöbbször a pattanásos/problémás bőrön sokat javít, ha egészségesen étkezel, sok vizet iszol, nem piszkálod az arcod és természetesen tisztán tartod. Ha ezekkel kár próbálkoztál, akkor elnézést, de sokszor ez a megoldás, vagy legalábbis sokat segít.
2016. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nyers lédús gyümölcsök , sok friss zöldség . Tej , cukor , finom liszt , szoli púder arcfesték - műételek kerülése fontos .
2016. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tinikoromban csak annyira voltam pattanásos, mint más. Túléltem.

De 30 éves korom körül előjött, és annyira durván, hogy már emiatt nem jártam társaságba, emberek közé. Gátlásos lettem nagyon.

Minden orvost végigjártam, sokféle szert kipróbáltam.

Áttértem a natúrkozmetikumokra, semmivel sem lett jobb. Pedig nem 1-2 hét után vártam a csodát. Mindig reméltem, hogy majd később jobb lesz.

Kb. másfél év után azt mondtam, hogy ennek semmi értelme, ennyi idő alatt már látszana javulás, így többet nem költöttem ezekre. Mivel ugye nem olcsók.

Bőrgyógyász semmit nem tudott tenni, lefagyasztotta a bőröm többször, az égvilágon semmi hatása nem volt. 2-3 évig Dalacin T oldatot használtam, semmi.

Nőgyógyász, endokrinológus, allergológus, semmi.

Közben egy egész más ügy: éveken át volt lyukas fogam, de mivel nem fájt, vagy csak nagyon ritkán, nem foglalkoztam vele. Egyszer aztán rászántam magam, elmentem fogorvoshoz.

2-3 fogamat tette rendbe, már nem emlékszem. Hiába nem fájt, évek óta ott volt a gyulladás a bőrömben, a véremben, mindenhol. Mármint a hatása...

Kb. egy hónap alatt elmúlt minden pattanásom, akkor vált világossá, hogy a fogaimtól volt.

Most megint vannak pattanásaim, de érzem is, hogy van egy fájós fogam. Időt kellene szakítani a fogorvosra.

Ha már te sem tudsz mire gondolni, nézesd meg a fogaidat. Akkor is, ha nem fájnak.

2016. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nekem csak a gyógyszeres kezelés vált be. Én is próbálkoztam kenőccsel, helyes táplálkozással, de semmi nem működött.

Elmentem magánrendelésre, írt fel gyógyszert a bőrgyógyász. 2 hónap után elmúlt a nagy része (nem csak az arcomon volt). Kb. 1-1.5 évig szedtem és azóta havonta jön elő 1-1, ami 2-3 nap alatt elmúlik.

A kezelés 3 évvel ezelőtt fejeződött be.

2016. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Az ilyen mértékű problémán az étkezés vagy az arctisztítás nem segít.

Persze ez az alap, de ettől elmúlni nem fognak.

Csak az tudja, aki átélte.


Utolsó, mi volt a gyógyszer?

Eggyel én is szemeztem, ill. orvos is ajánlotta, de az egy méreg, annyira tönkreteszi a májat, hogy a pattanásaid elmúlnak, aztán nem tudod, mitől ment tönkre a bélrendszered, és jársz a további életedben belgyógyászatra. Mellesleg a kezelés előtt az orvos aláírat veled egy papírt, hogy 1 évig biztosan nem esel teherbe. Annyira durva a cucc, hogy károsodást okoz belül, ezért nem lehet babát vállalni. De a pattanásokat eltünteti, az tény. :)

Csak hát milyen áron?

2016. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha tényleg elég csúnya a bőröd akkor ajánlok egy gyógyszeres kezelés rá nekem is az segített rettenetesen csúnya volt a bőröm hála most már szép tiszta és nem zsíros. A gyógyszer neve az Isotretinoin-teva, tudom mondják rossz meg megterheli a szervezetet de semmi gond nem lesz belőle, sokan csak túlloznak pedig nagyon hatásos gyógyszer, kérd ki az orvosod véleményét róla de szerintem ez az egy gyógyszer ami megszünteti egy életre a pattanást.
2016. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sokan csak túloznak - nos, nem túloznak, bár én nem erre a gyógyszerre gondoltam.

nyilván egy tininek az azonnali megoldás a legfontosabb, de amikor majd 10 év múlva visszatérő vendég leszel a belgyógyászaton, akkor ne csodálkozz.

2016. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jolvan nem kell rögtön az ördögöt a falra festeni mert mégiscsak egy gyógyszer és ha normálisan táplálkozik az ember az ég világon semmi baja nem lesz majd a jövőben, én nekem baj van a májammal és mégis felirta az orvos, az elején igen voltak ingadozások a vérvétel során de minden helyre jön.
2016. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!