Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után meddig kell antibiotikumot szedni?

Figyelt kérdés
bölcsességfogamat műtötték ki hétfő délután, tehát már 2napja, kaptam flectort és augmentint, szerintetek hány napig szedjem az antibiotikumot? mar nem emlekszem hany napot mondott a doki, a cetlit amit kaptam h mit lehet mit nem, azon nem említi, ti meddig szedtetek akinek volt ilyen?

2016. ápr. 27. 15:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Továbbá mitől lehet sárgás színű a nyelvem, tök fura...
2016. ápr. 27. 16:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Addig ameddig el nem fogy amennyit felírt, antibiotikumot általában 5 napig kell szedni. Nyelved lehet sárgás pl gombától, antibiotikum mellé egyél meg naponta 1-2 doboz probiotikumos natur joghurtot, vagy kefírt.
2016. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tejterméket szerintem még mellőzd egy ilyen műtét után. Kövesd a doki által adott cetlin leírtakat. Probiotikumot viszont bevehetsz.
2016. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, addig kell szedni míg el nem fogy, akkor is ha már nem fáj. Tejterméket egyáltalán ne fogyassz, főleg hogy gyulladt volt gondolom. Sárgás lehet a nyelved attól is felborult a szád flórája, illetve utalhat sok baktériumra...sőt az antibiotikum is okozhatja. Ha már pár nap eltelt öblögess corsodyllal. Persze ne zubogtasd a szádba, csak óvatosan tartsd a szádba a folyadékot. Vigyázz ki ne öblítsd a vérdugót. :) Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2016. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem volt gyulladt abszolút, csak gondolom megelőzésképp írta fel a doki, csak nem fért volna el a fog:)
2016. ápr. 29. 21:44
 6/6 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat:))
2016. ápr. 29. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!