Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi okozhat vérhólyagot a...

Mi okozhat vérhólyagot a fogínyen?

Figyelt kérdés

Annak ellenére,hogy milyen fiatal vagyok,sajnos nagyon hamar elromlottak a fogaim elől,ezért műfogam van.

Másfél hónapja rendelkezem porcelán fogakkal (6fog-elől).

Mióta csak feltették soha nem tapasztaltam kellemetlen érzést az új fogaim miatt. Alatta a gyökerekhez van kapcsola a porcelán fog. Egy hete már érzem, hogy erősen lüktet a fogam és mintha be lenne gyulladva a gyökér. Körülbelül 4 napja két fogam fölött az íny nagyon piros, ma reggelre pedig két vérólyag lett az ínyemen.Volt rá eset ,hogy az ínyem begyulladt már régen is,de a szájvíztől elmúlt. Azt hallottam,hogy a műfog miatt is kialakulhatna ilyen panaszok. Remélem nem kell levenni a műfogakat, vagy gyökérkezelésre is szükség lehet?

Aki már járt hasonló cipőben, írja le kommentbe , hátha tud segíteni nekem is, mert fogorvoshoz nem szivesen mennék .Elmúlhat magától? Válaszokat előre Köszönöm!!! :)



2016. ápr. 27. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lüktet, akkor ott gyulladás van, fogad, vagy ínyed van begyulladva, feltétlen menj el fogorvoshoz.

Nekem fájt már a fogam ínygyulladástól, de a rossz fogtól is lehet pukli az ínyen, csak fogorvos tudja eldönteni, hogy melyikkel van a gond.

2016. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy hónapja az alatta lévő gyökér teljesen rendben volt.

Viszont, van egy gyanús fogam,ami rossz már pár éve. Az hátul van és nagyon el van romolva ,mivel sosem fáj ,(mint az emberek nagyrésze) ezért nem mentem még kihúzatni.

Gondoltam arra,hogy az is okozhatja ezt a gyulladást.

2016. ápr. 27. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ott lenne az ínyed gyulladt, ha az lenne begyulladva, nem az első fogaknál.
2016. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy afta lett az ínyeden, néha az is vérhólyagszerű. Phlogosollal öblögess, és menj el holnap fogászatra, hogy megröfntgenezzék a koronás fogakat.
2016. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg ínygyulladás lesz. Röntgenen megállapítható,ha a gyökérrel van valami,meg akkor már ordítanál a fájdalomtól. Ugyanebben a cipőben járok,nekem amiatt alakul ki az első fogam fölött,mert a mellett lévők kissé torlódnak. Alkalmanként begyullad és vérhólyag lesz rajta ami kicsit fáj,aztán elmegyek a fogorvoshoz ő megállapítja,hogy a fogaim egészségesek és rejtély ami miatt kialakul. Na ekkor jön az antibiotikum,ami eltűnteti pár nap alatt.

Magától szerintem csak rosszabb lesz..:( megéri az a röntgen!

2017. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!