Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos azt mondta túl sok...

Fogorvos azt mondta túl sok savas dolgot eszek/iszok, hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nyilván kevesebb savas étellel, de nincs ezekről valami lista, vagy tudna valaki segíteni hogy mit kéne kerülnöm? Sok listát találtam már, de azok egyrészt elég zavarosak, egyik savasnak ír valamit, másik lúgosnak. Mit kéne tenni hogy a számban kevesebb legyen a sav és ne kezdjék ki a fogaimat még jobban?
2016. máj. 1. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Első körben az italfogyasztásban változtass. Felejtsd el a kólát és társait csak mentes vizet igyál. Ugyanígy a gyümölcsök egy része is savas, azokat is csak mértékkel fogyaszd. Ide tartozik még az alkohol és a túlzott kávé fogyasztás is. Aztán még a csokit és az édességet is célszerű hanyagolni.
2016. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel én is így jártam. A savas dolgok nagyon le tudják marni a zománcot. Azóta odafigyelek, és próbálom csökkenteni a savas üdítőket, citromos löttyöket stb.
2016. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!