Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Menthetők így még a fogaim?

Menthetők így még a fogaim?

Figyelt kérdés

Irtózatosan félek a fogorvosoktól gyerekkoromtól fogva. Sokáig szerencsém volt, mert nem romlottak a fogaim. Azonban kb 3 éve az egyik elkezdett szuvasodni, nem mentem fogorvoshoz, aztán pár hónapja letört belőle egy darab, kb 1/4-e a fognak (alsó 6-os fog), néha kicsit fáj csak, van amikor aludni se tudok, aztán van olyan is, amikor egyáltalán nem fáj. És amikor nagyon fáj, akkor a fülembe is sugárzik a fájdalom. De rossz szájszagot állandóan okoz, hiába mosok sokszor fogat. Meg néha úgy érzem, mintha kicsit mozogna is. Meg még van 1 fog, ami kb 1 éve kezdett romlani, az is nagyon tud fájni alkalomadtán.

Szóval erőt vettem magamon és elmentem fogorvoshoz, nem mondott semmi konkrétat, csak röntgenre küldött el, holnap megyek, de nagyon félek, hogy mi fog kiderülni. Utólag már nagyon bánom, hogy ilyen hülye voltam, de már késő bánat. Szóval szerintetek ezek alapján menthető a fog, vagy húzni kell? És ha rtg-en találnak gócot/gócokat, akkor az rosszat jelent, és ezeket meg fogja szüntetni a gyökérkezelés? Vagy hogy van ez? Nagyon parázom, és szeretnék mindenre felkészülni.



2016. máj. 3. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is, ne félj! Szükség esetén mindig kapsz érzéstelenítést és ha fáj szólni kell és kapsz még. Azt, hogy megmenthető a fogad vagy sem, csak a röntgenből derül ki, így látatlanba senki nem tudja megmondani. :) Nekem pl a gócos fogamat gyökér kezelte és betömte, azt mondta félévente meg kell nézetni, nehogy valami bajt okozzon. (hajhullás, izületi gondok) A letört szuvas fogadat ha tudja biztos megmenti, mindig a fog megtartása a fő szempont ilyenkor. De sajnos van, hogy nincs más választás csak húzás..ez esetben nem érdemes halogatni, mert kialakulhat alatta ciszta, amivel viszont szájsebészetre kell menni. Na de nem akarlak riogatni, 2 rossz fog nem a világ vége. Sok sikert, remélem nem kell húzni, csak gyökér kezelni meg tömni! Hajrá :)
2016. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem mentettek meg olyat hogy júj, nem volt csak gyökere! Gyökérkezelés, csap és rá korona. 40ezer ft volt, mert a csap és a korona fizetős dolog.

A mozgás és a szájszag lehet fogkőtől, fogínygyulladást okoz, nálam is az volt a gond, nem is a rossz fog. _Amint megvolt a tisztítás két hét múlva elmúlt.

Ma már a megtartás a cél, olyan dokit keress aki ezt helyezi előre!

2016. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!