Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelt fog mennyi...

Gyökér kezelt fog mennyi ideig okoz fájdalmat?

Figyelt kérdés
Egy gyökérkezelt fog mennyi ideig okoz fájdalmat átlagosan. Olvastam, hogy több napig is eltarthat, de nem tudom, hogy meddig normális amíg érzékeny. A fogam frissen idegelt, viszont ugyanúgy fáj, mint mielőtt elmentem volna vele az orvoshoz. Tegnap esete felé kezdett el fájni és alig tudtam tőle aludni, ezért felkerestem a dokit, aki mondta, hogy ki kell idegelni. A baj csak z, hogy még mindig eszméletlenül fáj, fájdalom csillapítót viszont már nem merek bevenni, annyit szedtem már. És a legrosszabb, hogy aludni se tudok tőle, annyira borzalmas.
2016. máj. 4. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
1-2 hétig még fájhat, főleg ha nagyon gyulladt volt. de ha a fájdalom pár nap alatt nem csökken, vagy fokozódik, akkor menj vissza a fogorvoshoz. mielőbbi jobbulást kívánok! :)
2016. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a kérdésem még az enne, hogy ha véletlenül ismét idegelni kell a fogamat, akkor az fáj annyira, mint az előző? Azért kérdezem, mert nekem borzalmas volt, meg is kellett állnunk pár percre, mert a fájdalomtól majdnem elájultam, és nem szeretném ezt mégegyszer átélni.
2016. máj. 4. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak aznap este fájt, bevettem rá 1 db fájdalomcsillapítót, de igazából teljesen tűrhető volt anélkül is. Azóta is csak kicsit sajog néha, sokkal kevésbé, mint mielőtt kezelték. Ez egy hete volt, ma megint voltam kezelésen, de egyáltalán nem fáj.
2016. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem beadtak két érzéstelenítőt és semmit sem éreztem az egészből.
2016. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak egyet adtak be, és nekem iszonyatosan fájt az egész most már jobb a helyzet, viszont, a jobb szemem fel van dagadva. Arra gyanakszom, hogy nem e attól, hogy megpiszkálták a fogam, mivel a jobb oldalon lévő fenti őrlőfogamat kezelte. Ma reggelre a szemem meg bedagadt, előző este lázam is volt, de állítólag az nem lehet a fog miatt.
2016. máj. 5. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Jézusom, de ezt miért tűrik az emberek? Nem lehet ilyenkor kérni, hogy igenis intézzék el, hogy ne fájjon ennyire?? :S Nekem a jobb oldali második kisörlő volt, áldom az eget, hogy nem éreztem semmit. Előtte nem tudtam már rágni vele, meg fogat mosni meg semmi hideget enni, de most minden tudnék, csak ugye az ideiglenes tömésre vigyázni kell. Más tünetem sem volt (duzzadás meg ilyenek) szóval én a helyedben megint felkeresném az orvost, vagy találnék egy humánusabbat, mert ez így nem állapot.
2016. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!