Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szebb fogsor vagy saját lakás?

Szebb fogsor vagy saját lakás?

Figyelt kérdés

a fogaim felújítása [már gyerekként is rosszak voltak sajna, azért van pár jó] hát mondjuk úgy, hogy kb 3 millió forint a legjobb minőségben és mindennel együtt. Most komolyan azon gondolkodok, hogy a hosszú idők óta összegyűjtött pénzt a fogamra költsem és albérletben éljek tovább (ára elég korrekt) vagy lakás vásároljak mégis, mert az a sajátom lenne.. de akkor meg fogakra nem maradna pénz...

ti mit választanák?

a 3 millió forint nem túlzás, a fogpótlás, meg híd, porc, csontpótlás hadd ne soroljam, ennyibe kerül...:S


2016. máj. 13. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Házzal jobban járnál szerintem.

De ez olyan dolog, amibe nem igazán lehet beleszólni.

2016. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A lakas mulando, a fogsor orok.
2016. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyebkent sajat hetvegi hazt futessel, szigetelessel mar kapsz 3 millioert.
2016. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha olyan a fogad hogy gondot okoz neked (vagy másoknak mert pl a rothadó fogak igen büdös szájszagot is jelentenek), nem mersz miatta mosolyogni sem mert annyira rémes, akkor az a fontosabb szerintem.

Ha nem ilyen vészes még akkor a lakás.

2016. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is körülnéznék több fogorvosnál, ha már ekkora összegről van szó, hogy mások mit javasolnak. Lehet, hogy máshol felennyiből kijönnél, és a minőség nem lenne rosszabb.


Amúgy azt csinálnám, hogy a lakást megvenném jelzáloghitelből, és a fogat is megcsináltatnám. Nyilvánvaló, hogy a 3 misit nem előre kell kifizetni a fogra, évekig tart, mire kész lesz, és részletekben, utólag fizetsz majd. Szóval valahogy a kettőt együtt valósítanám meg.

2016. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez csak egy indok arra, hogy megint ne menjél el a fogorvoshoz, mint ahogy teszed már gyerekkorod óta.
2016. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én gyerekként is elmentem, de már akkor romlásban voltak a fogaim, pedig isten látja lelkemet és becsülettel fogat mostam majd minden étkezés után...Anyai ágról (neki anyai és apai ágról is) nem tudom lehet-e ilyet mondani ez genetika..

Igen egyébként több helyen is bejelentkeztem, de mindennel együtt a TV-ben látható ''sztárfog'' ennyibe kerül (alapból kevésbé jó foggal rendelkezőek számára)...(lehető leghosszabb garanciákkal)


Én is a hitelen gondolkodok.. De szerettem volna elkerülni, nem sok jót hallani róluk, bár nem vagyok jártas a gazdaságban, a kamatos kamat szépségeivel...


Egyébként a lakást Bp-n szerettem volna, itt 5 millióról indulnak a kis külvárosi lakások is (ami egyébként nekem tökéletes, hisz nem vagyok már belvárosi tinédzser)


Azért köszönöm eddig a válaszokat! És tényleg én hiszek benne, hogy vannak akiknek gyorsabban romlik a foga, mint egy átlagembernek öröklött, genetikai úton.. A foggyulladás és minden más szépséget bevonz ha ez így van ''kódolva'' :/

2016. máj. 13. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:

És minek neked tévében látható sztárfog? Miért nem éred be normális, szép fogakkal? Perszer, arra költöd a pénzed, amire akarod, de van, amire tényleg hülyeség elpazarolni.

Ilyenek a műfogak, a műmell vagy a műsegg. Főleg, ha még lakásod sincs.

2016. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az egészség fontosabb, mint hogy új lakásod legyen. A műfog meg nem ugyan az mint a műmell, mert annak egészségügyi kockázatai vannak, ha hiányzik a fogad (elvándorló fogak, kattogó állkapocs, idegbecsípődés, arcidegzsába, a rossz terheléstől kopás...).

De megértem azt is ha nagyon kell a lakás. Kezdetnek az is jó ha csak konzultálsz a fogorvossal az árakról és a lehetőségekről, illetve megcsináltatod amit meg lehet (tömések, foghúzások, gyökérkezelések, fogkő levétel és kürettálás...).

2016. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, azért lásd be: egy egészséges fogsor, és egy legdrágább, leghosszabb garanciájú sztárfogsor között árfekvésben van különbség. Attól még lehet egészséges a fogsorod, hogy egy-két fog csálén áll, vagy középen van egy nagyobb szünet, esetleg nem olyan világító fehér, mint egy reklámban.
2016. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!