Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaim mikor cukorbeteg...

A fogaim mikor cukorbeteg lettem nagyon elkezdtek rohadni hiába mostam rohadtak és most már teljesen . és szeretnék egy teljes új fogsort (külön koronák) de sokan mondták hogy ezt úgy csinálják hogy többször bemegyek és úgy külön külön csiszolja le?

Figyelt kérdés
de én úgy szeretném (nem szeretnék fogak nélkül rohangálni sokáig) hogy elmegyek a fogorvoshoz 1 elaltat 2 1be lecsiszolja az egészet és ott akkor le is veszi a mintát és aztán már csak addig kell várnom még készen nem lesznek és aztán egy alkalommal fel is rakja az egészet a fő kérdés hogy van e ilyen lehetőség magyarországon vagy legalább ehhez hasonló ?

2016. máj. 15. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nincsen. Az, hogy rendbe tegyék a fogadat, beletelik egy év is...Ráadásul ez egy horror összeg. Miért hanyagoltad el ennyire?
2016. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mint mondtam nem tehetek róla mióta cukorbeteg lettem azóta folyamatosan rohadnak fogat minden nap 2x(3x) mostam
2016. máj. 15. 15:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Rendesen tartod a diétát, folyamatosan kb egy szinten van a vércukrod, tehát nem megy határérték fölé? Mert a rossz/nem betartott diéta szövődménye a gyors fogromlás. Ha rendesen tartva van akkor a fogakra úgy hat mint a nem cukorbetegekre, szóval nem romlanak gyorsan. Ha nem akkor sajnos 2 havonta kell menni. De alap az ápolás: megfelelő technika, megfelelő idő, megfelelő eszközök. Ezt mind a fogorvostól kell megkérdezni és az ő tanácsát követni. Megkérni hogy mutassa meg stb.


Sajnos így egyszerre tuti nem csinálják, főleg ha a cukrod nem stabil 7en tartható mert nem vállal addig a doki, műteni főleg (az altatás lényegében az is). A koronákat egyesével max kettesével plusz jó nagy pénz mert a korona sehol se ingyenes plusz technikusi díj!

2016. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát igen ez a baj hogy még most vagyok a serdülő korba vagyok meg az idő is ugye és össze vissza vannak a cukraim és legtöbbször sajnos fent inkább mint lent ... :(
2016. máj. 15. 21:33
 5/11 anonim válasza:
Dehogynem, altatásban sok mindent megtudnak csinálni egyszerre. Bár ez sok pénz is. Sok helyen a első konzultáció ingyenes, ott felteheted a kérdéseidet.
2016. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Annyit hozzá kell tennem még, hogy az altatáshoz kell vérkép, azon belül is a nátriumot, káliumot, fehérvérsejteket, vörösvértesteket, hemoglobint, hematokritet, májfunkciót, össz. bilirubint és nem utolsó sorban vércukrot is néznek. Ha annyira rossz a cukrod, nem tudnak altatni.
2016. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mert ha altatnak akkor az több pénzbe kerül ? és kb mennyi lehet az a pénz ?
2016. máj. 16. 12:05
 8/11 anonim ***** válasza:
60-80-100ezertől indul csak maga az altatás óránként, attól függően hogy hol végzik, de sztk-ban nincs ilyen opció, csak magánorvosoknál, mert altatóorvos kell pluszba hozzá, na most nálad ezt a sokat egy óra alatt nem lehet megcsinálni. Esetleg még van az éber szedáció, ott lehet akár több órát is, de az se olcsó, hasonló kategória, ráadásul fegyelmezett együttműködés kell hozzá.
2016. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem közel 2 órás altatás 65 ezer volt, Szegeden.
2016. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és akkor úgy altatással összességébe mennyi lehet körülbelül ?
2016. máj. 22. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!