Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én mostanába nagyon sok...

Én mostanába nagyon sok csokit eszek, naponta többször is, meg nagyon kívánom, nem tudom abbahagyni. Régen pedig napi 1-2-szer ettem csokit. Lesz valami bajom így? Nem leszek cukorbeteg vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 16:18
 1/10 A kérdező kommentje:

Amugy Twix, Boci, Milka, Kinder pingu, Tibi csokit szoktam főleg enni...


Nem tudom hogy ez mennyire számít.

2010. okt. 17. 16:23
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja és hogy ez mitől van nekem hogy hírtelen ez hogy kívánom a csokit??


Már nyár óta ez van nekem.

2010. okt. 17. 16:32
 3/10 anonim ***** válasza:

1. szerintem depis lettél az ősz miatt, és a csoki hozzájárul, hogy jobb kedved legyen. (természetes reakció a télre)


2. vagy a tested így készül fel a télre-) ki legyél tömve zsírpárnákkal, hogy ne fázz


3. lehet hormonális gondjaid vannak...


4. próbáld meg hogy nem azonnal nyeled le a csokit, hanem jó ideig 1-2 percig szopogatod, mivel ha az íze miatt eszed, akkor azt csak a szádban érzed, és nem a gyomrodban---


5. Valahol olyat olvastam, hogy a rákos sejteknek kell a sok cukor, így ha már fordult elő a családban rákos megbetegedés, én elmennék a dokimhoz, és kérnék egy vérvizsgálatot... (tumormarkerek kimutatása)


Próbálj meg többet mozogni, iratkozz be táncra, kix-box-ra mert míg ott vagy addig sem jár az eszed a csokin :) és közben meg égeted ami esetleg felment rád...


Járj el futni, vagy amikor megkívánod a csokit, szólj rá magadra: " hát nem szégyelld magad, hisz ott egy csomó zsír, tessék azt bontani nem pedig itt rinyálj nekem"...

2010. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szégyelld =szégyenled
2010. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Van amikor szopogatni is szoktam a csokit.

Szerintem azok közül a hormonális probléma vagy ilyesmi...

de ilyen még sose volt velem.


16/l

2010. okt. 17. 17:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem csoki evési rohamaim voltak. Ha megkívántam egy csokit és ez naponta sokszor volt, azonnal ennem kellett. És kiderült, hogy egy speciális anyagcsere zavarom van, amit terheléses vérvétellel mutattak ki.Kapok gyógyszert a cukromra és a pajzsmirigyemre, azóta nem kívánom a csokit, sőt,ha meglátom a bolt polcán, még rosszul is leszek. A gyógyszer szabályozza a cukor felhasználását a vérben és ha cukrosat eszem, akkor egyszer csak egyik pillanatról a másikra eltelek és úgy érzem ha még egy falatot eszek, rosszul leszek.Ha később is ilyen tüneteid annak, érdemes belgyógyászhoz menned.
2010. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából ha itthon vagyok főleg akkor van ez a csokievési roham...


Orvoshoz nem szeretnék menni.

2010. okt. 17. 17:55
 8/10 A kérdező kommentje:

nem bírom, mit tegyek????

mindig csak a csoki beteg meg nem akarok lenni.

2010. dec. 8. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok 1 hete. 3 napon belül most ettem meg a 4. tábla Milkát. Neked lett vmi gond belőle? :S
2011. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

egy ideig sikerűlt abbahagyni, de aztán most kezdem megint...:(

szerintem nincs még semmi bajom

2011. febr. 20. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!