Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy az érzéstelenítőn spórolnak?

Figyelt kérdés

Mikor utoljára voltam fogorvosnál (sztk), hiába mondtam, hogy fáj, azt mondta, hogy nem kéne és kb ennyivel el akarta intézni a dolgot. Mikor meg végre adott egyet és még mindig fájt, akkor meg azt mondta, hogy az nem is fáj annyira amennyire én mondom és nem is adott többet. Ismerősöm szerint biztos ezen spórol, mert hogy ingyenes kezelésre járok. Ilyen tényleg létezik??

Ha legközelebb megyek már meg sem merem mondani neki, hogy addig inkább be sem ülnék a székbe, amíg nem érzéstelenít, pedig most biztos, hogy még jobban fog fájni. :/ A magánorvost meg nem tudom kifizetni...



2016. máj. 16. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nézd, ha két lyukas foggal megy az ember, de egyszerre csak egyet töm be, akkor miért pont az érzéstelenítésen spórolni? Egyébként én úgy vettem észre, hogy egyes orvosoknál valahol presztízskérdés is, hogy ők nem okozhatnak fájdalmat, és nem akarják elhinni, ha mégis.
2016. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy lyukas fogam van és gyökérkezelték, azért kell többször mennem. Az első kezelés nem fájt, akkor kettőt adott, de a következő alkalommal már alig akart adni, most meg még sokkal érzékenyebb.
2016. máj. 16. 15:58
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem töméshez algopyrin ampullát adtak. Mondjuk csak tömés nem vészes, de oda nem mentem többet, én inkább kifizetem a magánorvost.

A férjemnek húzták volna a fogát, ő is látott algopyrin ampullát. Húzták volna de érezte így kijött inkább.

2016. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Attól hogy körzetis, még nem ingyenes a kezelés - a TB fizeti és az anyagokat ebből veszik.

A gyökérkezelés azt jelenti hogy kiszedik az ideget, tehát az első alkalom után már nincs ami fájjon. Ha mégis érzel valamit, azt tudnia kell az orvosnak, nehogy túl mélyre menjen a tűvel, álcsatornát csináljon vagy ideget hagyjon bent (felesleges minden mozdulat után röntgenártalomnak kitenni a beteget). Rendes volt tőle hogy mégis beadta az injekciót, annak ellenére hogy ez nem volt éppen szakszerű dolog.

Tudni kell az ilyen helyi érzéstelenítésről, hogy csak lokálisan hatnak, tehát a nyomást, feszegetést és recsegést-ropogást érezni lehet. És sokan vannak akik ezt túlreagálják és bebeszélik maguknak hogy fáj. Látni lehet a viselkedésen is hogy ki az akinek tényleg fáj és ki az aki csak nem hiszi el hogy elzsibbadt (mert még hozzá sem értünk, de már sikít). Találkoztam már olyannal is aki konkrétan attól sokkolt be, hogy elzsibbadt az arca és nem érzi azt az oldalt (az első ilyen tapasztalata volt) - vagyis tökéletesen tankönyvi példaként hatott az anyag, de arra sem tudta rávenni magát hogy a szuri után visszaüljön a székbe.

A másik dolog, hogy van két tényező, ami nehezíti a zsibbasztó szétterjedését: a genny és (az alsó őrlőknél) a sűrű csontszerkezet. Persze ezt is meg lehet oldani előzetes antibiotikum kúrával (genny), illetve vezetéses érzéstelenítéssel (alsó fogak).

2016. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Aha tehát nekem szenvedni kéne azért mert az úgy szakszerű... Nagyon király. De mondjuk ezt meg is magyarázhatná, ahelyett, hogy nem hiszi el amit érzek. Amúgy meg tudta előre, hogy fájni fog és biztos hogy nem beképzeltem, ugyanis itthon is végig érzékeny volt a két kezelés között, és el is mondtam neki.
2016. máj. 16. 20:52
 6/20 A kérdező kommentje:
És nem volt genny (ha meg nem mondta az orvos, hogy van arról nem én tehetek) és nem is alsó fogakról van szó.
2016. máj. 16. 20:53
 7/20 A kérdező kommentje:
És akkor még csodálkoznak a fogorvosok ha mindenki utál hozzájuk járni. Ilyen érzéketlen hozzáállással nem csodálom.
2016. máj. 16. 20:55
 8/20 A kérdező kommentje:
Amúgy meg valami benőtt ínyről motyogott, ami vérzik amikor kezel és el fogja távolítani, lehet az fáj. De egy értelmes információt nem tudok kihúzni belőle és ez röhej.
2016. máj. 16. 21:04
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

3-as vagyok, ez hülyeség, hogy hogy szakszerű. Magánrendelőbe járok és az érzéstelenítő 4x erősebb a lidokainnál. Soha semmit nem éreztem - a szurin kívül - pedig a bölcsességfogamnál az ínyem fel mellet vágni és volt már gyökérkezelésem is, utóbbit TB-s fogorvossal éreztem.

De az új körzetis fogdokinál az algopyrin végképp kiverte a biztosítékot.

2016. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9%

4-es vagyok: Ti elolvastátok amit írtam? Mert nincs kedvem még egyszer leírni. Nem volt elég egyértelmű hogy érzéstelenítéssel elronthatja a gyökérkezelést? Vagy hogyan lehet azt "érzelmesen" megfogalmazni, hogy kérem szépen ilyen esetben nem lehet jó munkát végezni?

A röntgen kép 2D, a fog 3D, vagyis simán lehetnek olyan álutak (bennmaradt ideg), amikre nincs rálátása.

Az orvos-beteg kapcsolatról meg annyit, hogy a rosszindulat kölcsönös.

Annyit tudsz legalább hogy miért kellett gyökérkezelni? Általános iskolai tudásszint hogy sima gyulladásnál nincs, tályognál van genny. Ha akkor jut eszedbe kérdezni, amikor az orvos már a kezelésre koncentrál, az már késő - nem jöhet ki az eszközökkel a szádból csak mert valamit mondani akarsz (akkor újra kell kezdenie az egészet).

"még csodálkoznak a fogorvosok ha mindenki utál hozzájuk járni" Ha azt akarod hogy dicsérgessenek a fogorvosok, akkor mutass nekik olyan fogsort, amit érdemes megdicsérni. Mindjárt egy élmény lesz fogászatra járni. Persze aki nem akar a szuvas fogával büszkélkedni, az inkább kivárja míg gyökérkezelés nem lesz belőle. Hozzáteszem nem egy nap alatt varázsolódik oda a szuvasodás, ehhez jó pár év kellett, miközben messziről kerülted a fogorvost. Ennek tudatában ne várd hogy nagyon szánakozzanak rajtad (csak ha zsebre fizetsz érte).

2016. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!