Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj az ínybe adott...

Mennyire fáj az ínybe adott érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

Igazából alapvetően jól bírom a fájdalmat (pl. egy intim gyantát szó nélkül kibírok), de a tűkkel mindig is gondom volt... félek. Oltásokat se bírom, maga a gondolat, hogy belém szúródik valami. Meg a tű látványa..

Tudom, elég gyerekes, engem is nagyon idegesít ez a fóbiám...ezért szeretnék kicsit lelkileg felkészülni, mert lesznek fogászati beavatkozásaim (elég sok és komolyak, kezdve a tömésektől egészen a komoly műtétekig, implantáció, bölcsességfogak kivétele.. stb.), túl kell ezeken is esni. :)


Kinek mennyire fájtak az ínybe adott injekciók? Mik a tapasztalatok?


Köszönöm a válaszokat! :)


2016. máj. 18. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon fáj szerintem :(
2016. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor simán kézzel adták be, az nem tartozott az élet nagy élményei közé, de csak egy pillanatig fájt. Volt olyan fogorvos, aki sokkal vékonyabb tűvel, és géppel adta az érzéstelenítést (nem tudom, hogyan működik, de lényegesen kevésbé volt kellemetlen úgy). Érdemes érdeklődni, hogy hol van ilyen lehetőség, ha ez ennyire sarkalatos pont nálad.
2016. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

SOTE klinikájára megyek, már van időpontom is.

Arról vannak tapasztalatok?

2016. máj. 18. 16:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Felső 5-6-os fogaim vannak kilyukadva mindkét oldalt. Érdekes ez a szimmetria :)
2016. máj. 18. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hova adják. Minek altassuk magunkat, fáj ez elég rendesen, de mindenesetre ez csak egy nagyon rövid ideig tartó hirtelen felvillanás, mire eljut az agyadig, már csillapodik is, úgyhogy nincs ember, aki ezt ne bírná ki. Szépen behunyod a szemed, megmarkolod a karfát és hopp, már meg is van.
2016. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
áltassuk :)
2016. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És hova fáj jobban? Kézbe vagy ínybe? :D


Bocsi a hülye kérdésekért, de nekem fontos :D

2016. máj. 18. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ínybe nem fáj annyira, sőt, ha vékony a tű és odafigyel az orvos, akkor semmit nem érzel, az fáj nagyon a mikor szájpadlásba, vagy alsó fognál az arc oldalába nyomják.
2016. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Arc oldalába? Az elég messze van a fogtól...


Nekem szerencsére felül vannak lyukas fogaim, meg annyira nem is nagyok a lyukak, eddig fel se tűnt, nem fájt.


Későbbiekben viszont az implantátumot majd lenti fogsorba ültetik be.

2016. máj. 18. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!