Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlással hogyan barátkozta...

Fogpótlással hogyan barátkoztatok meg? Hogy döntöttétek el, hogy híd vagy implantátum? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

42 éves múltam, 3 gyerekem van.. mostanra eléggé sok rossz fogam lett és jó pár fogat elveszítettem, kb. 5-6 ot sajnos :( Majdnem mind gyökérkezelés alatt vagy után. Lassan vagy gyorsan.. valamit lépnem kell jó fogorvosom nincs, akiben megbíznék sok negatív tapasztalatom van. Gyerekkoromtól felnőttig a kisvárosomban volt egy nagyon jó, addig nem is v olt semmi gond, de Budapesten, sok pénzért sokat veszítettem ..

Lelkileg nagyon megvisel.. a beavatkozáoktól is tartok.. ha híd akkor a szájszagtól.. ennyi implantátumra nincs pénzem.. egyébként is félnék a műtéttől és a szövődményektől. Eléggé a padlón érzem magam, nyomorult érzés.. minden jó szónak örülnék.. nem is tudom.. hogy a fogászat vagy a lélek a helye ennek a kérdésnek. Romló anyag vagyok.. vacak..



2016. máj. 30. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz szájszagod a hídtól, ha tisztán tartod a fogaid, rendszeresen jársz fogkőleszedésre, és hazsnálsz fogselymet, hid alatt is lehet tisztítani speciális fogselyemmel. Nekem is van hidam, és bevált.
2016. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is hidam van és semmi baj nincs vele, nincs szájszagom, ahogy az előző is írta a híd alatt is lehet tisztítani fogselyemmel. De sokan szeretik az implantátumot is, bár valahogy abba én sem vágnék bele. Én a Budapest Dentalba járok és nagyon elégedett vagyok velük, profi, barátságos, magas szakmai színvonalú orvosok. Próbáld ki, te is biztos megtalálod itt a "fogorvosodat" :)
2016. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézz körül a fogászati honlapokon, már többféle pótlási mód is van, nem csak ezek.

Sajnos nem elég ismertek. Fogtechnikusnál is érdeklődhetsz ezekről.

Van pl. rugalmas fogsor is, ami kivehető, 1-2 fog pótlására is alkalmas.


Én sajnos csak innen a GYIK-ről tudtam meg, hogy gyökérkezelni sem kell olyankor, amikor nekem gyökérkezeltek. Ha előbb tudom, nem engedem gyökérkezelni őket. Voltam olyan fogorvosnál, aki szimplán azért gyökérkezelt, mert nem tud tömni, és koronakészítés előtt meg sem áll a "fogmegtartó kezelésben". Azt is később tudtam meg, hogy a koronának sem feltétele a gyökérkezelés. Érdekesen tudatlan fogorvosok vannak, akik már gyerekkorban tönkreteszik a fogainkat. :S

2017. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!