Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek az amalgám töméseit...

Akinek az amalgám töméseit kicserélték akrilra (fehérre) annak utána tényleg jobb lett a közérzete?

Figyelt kérdés
Pl elmúlt e az irritáció, vagy esetleg a nyála kevésbé lett savas stb.
2010. ápr. 11. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem addig sem voltak olyan gondjaim, amit írtál, de a fogorvosom tanácsára kicseréltettem. Így legalább szebb lett, ha beszélek, nem feketedik ki a fogam.
2010. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Elmúltak a sebek a számból.
2010. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy a nyalam mennyire lett kevesbe savas, vagy sem, azt nem tudom, de az osszes fogorvosom az amalgam eltavolitasa mellett volt. Mar be is tiltottak, ha uj tomest tesznek be, az mar nem lehet amalgam.


Bovebben itt:


[link]

2010. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de hol olvastad, hogy betiltották? dehogy tiltották. egyszerűen csak a fogorvos első körben azt javasolja (nem mellesleg azért mert sokkal drágább, de persze esztétikusabb is), és napjainkban elterjedtebb a porcelán vagy egyéb fehértömés. ez a rákos dolog meg körülbelül annyira kiküszöbölhető, minthogy éhen halnál, ha nem ennél semmi olyasmit, amiben E-dolog van. mindennek van előnye és hátránya is.
2010. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is hallottam róla h betiltották, vagy be kéne, de az én fogorvosom mai napig használja. Amúgy az amalgám a fém tömés, és az az olcsóbb, körzetinél ingyenes, ha ahhoz megyek, akihez tartozom. Pedig elég modern doki. De nem éri meg a dokiknak rátukmálni a betegre az amalgámot, meg tényleg van benne higany, ami káros hosszú távon.

Nekem 10 éve megvan a tömés, de most kezdett el zavarni. Mivel az unokatesóm is csak 20 évesen lett allergiás a kaporra, így bármi előfordulhat. Nos maikor tele volt szám amalgámmal akkor fájt is a fejem, meg tele voltam pattanással. De elvileg az amalgám tartósabb. Viszont rondább is, meg ha ráharapok alufóliára akkor belehasít :)

én elég savasnak érzem a szám ph értékét, remélem ez változni fog.....

2010. ápr. 11. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs betiltva, max. nem ajánlják! Egyébként évtizedekig éltünk vele, mégsem mondták senkire, hogy ő neki az amalgám töméstől van baja...egyszerűen már mindenre ráfogják, hogy rossz...majd 10 év múlva lehet a fehér tömésre is kitalálnak valamit.

Egyébként nekem van. Az én dokim azt mondta, hogy ha nincs vele bajom, akkor nem kell kicserélni. Sokkal tartósabb mint a fehér tömés, mindemellett egy ilyen cserénél egy csomó egészséges fogszövetet kell eltávolítani, hiszen helyet kell csinálni az új tömésnek. Egy csomó ismerősömnek pedig kiesnek a fehér tömései egy idő után. Ilyen mikor fordult elő amalgámmal?

Azt mondta nincs vele semmi gond. Nekem 3 van, ebből kettőt elfedett fehérrel, így nem is látszik!

Tény, hogy a fehér esztétikusabb, de nem praktikusabb. Ha pedig nem szivárog, akkor az amalgámmal sincs gond. Persze ma már nem rakatnék be ilyet, de akkor még csak ez volt.

2010. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de nekem nem az esztétika miatt kell a fehér, hanem mert abban nincs higany, nemhogy mérgező, mert tényleg az, de még allergiás is vagyok a fémre, sőt nekem a pircingem orvosi fémből volt, és még arra is allergiás lettem, én vagyok az élő példa, most h kiszedték amalgámomat, három napra rá megnyugodott az arcom

és tesómnak is van fehér tömése, sosem esett ki neki, régen voltak szar fehér tömések, de ma már modern technika van

a jó doki csinálja, akkor nem esik ki

s észrevettem h azóta nem savas a nyálam mióta nincs egyetlen amalgám sem

nem véletlen olcsó, vagy ingyen van az a szar

és igen volt róla szó h betiltják, nem véletlen, de sokan nem akarnak hallani arról h egészségtelen, csak azért, mer az a körzetinél ingyen van

pedig az a magzatra is veszélyes, és eddig mniden amalgámos fogam tömés után magától elkezdett romlani belülről

2010. ápr. 14. 18:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem régóra tömve van hátul a fogam,és nagyon fekete:(akkor emiatt az amalgán miatt? Ráadásul álla dóan pattanásos vagyok, nem feltűnően, de mindig be van gyulladva valahol a bőröm.
2016. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!