Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső bölcsességfog kihúzás...

Felső bölcsességfog kihúzás utáni tapasztalatok? Tudom, hogy mind különböző gyorsasságal gyógyólunk de azért szeretnék viszonyítási alapot egykét kérdéssel kapcsolatban: többi lent :

Figyelt kérdés

A jobb felső bölcsességfogamat húzták ki. Nem tartott tovább 20 percnél és még varratott sem tettek bele.


Meddig kell felpolcolt párnával aludnom az elején ?


Kb mikor forrhat be teljesen a lyuk a helyén ?


A műtét után egy nappal szabad sokat beszélni egyfolytában ? Telefonon vagy találkozón...


Mikor érdemes visszamenni kontrolra ha nincs varrat csak megnézetni ? Vagy nem érdemes ?


1 hét után már ehet fogyasztani tejterméket ?


Akinek mindenre van tapasztalata írjon, még ha baloldali felsőt húzták is ki.



2016. jún. 3. 18:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és biztonságosan lehajolgatni mikortól lehet (nem sportoláshoz) ?
2016. jún. 3. 18:26
 2/5 Beatrix0522 ***** válasza:

Kedden húzták a jobb felső bölcsességfogam. (1hete)

nekem se kellett varrni, semennyire nem vérzett, nem fájt. Én három napig nagyon vigyáztam a sebre. De nekem nem is vérzett de azért 3 napig a fejem alá dugtam a párnát, meg hason feküdtem h a fejem oldalt legyen.

Nekem még mindig van lyuk, ez idő azért nekem a dokim azt mondta h 2-3 hétig még tuti érzem ott a helyét

Kihúzás vagy műtét? Kihúzás után én már aznap sokat beszéltem, még anyukámmal is félórát, de azért volt részleges szájzáram, nem tudtam érthetően szépen beszélni, és az állkapcsomban izomláz szerűt éreztem...

Nekem nem mondta a doki hogy menjek vissza, szerintem ha nem fáj és nem gyulladt be akkor nincs miért visszamenni

Tejtermékkel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert ilyen, melegben alapjáraton nem iszok/eszek...maximum kinder tejszeletet, de azt már a 3. napon ettem a másik oldalt...


Ha nem szívogatod, és öblögeted, piszkálod a sebet akkor nem lesz gond.

2016. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beatrix0522 ***** válasza:
Hajolgatni nem hajolgatok,inkább leguggolok, mert mégis nyílt seb...valamint nagy súlyt emelni sem lehet
2016. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hányadik nap után lehet a vérdugóhoz hozzáérni fogkefével ?

Csak hogy éppen érintse a fogrém aztán oldalra döntött fejel vízzel odalöttyintek, ez a terv e egyszerűen nem merek hozzáérni.

Ha a húzás napjától számítjuk ez a 4. napom. Az egy hetet a húzás napjától kell számítani amúgy vagy csak a másnapi egész naptól ?


Fertőtlenítő öblögetőszert használtatok ? Ha igen mikortól szabad?

2016. jún. 6. 14:16
 5/5 A kérdező kommentje:
és mikortól kezdetek el rágni másik oldalon ?
2016. jún. 6. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!