Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne egy fogsort...

Mennyibe kerülne egy fogsort fogcsapos fogakkal helyettesíteni? Lenne utána bármi gond a fogaimmal?

Figyelt kérdés
Elég rosszak a fogaim, a hátsók mind, hiába mosom őket, ápolom legjobb tudomásom szerint, pedig csak 22 éves vagyok. Megfordult a fejemben, hogy esetleg teljes mű fogost csináltatnék a későbbiekben, fogcsapos megoldással. Nagy őrültség lenne? Kihúzatni az összes fogam és fogcsapot ültetni be mindegyik helyett?
2016. jún. 5. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Általános gyakorlat, hogy a fogakat lehetőleg meg kell menteni amíg lehet. Ha nagyon rossz állapotú a fog akkor elsősorban koronát szoktak javasolni ez a műfogsoros csapos megoldás amellett hogy drága elsősorban olyanoknak van akiknek kihullottak a fogai.
2016. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem csináltatnék fog csapos megoldást, mert ha eleve rosszak a fogaid, akkor nagy az esély, hogy a foggyökér egy idő után szintén tönkremegy.

Egy jó fogorvos a jó fogakat nem húzza ki, de koronát tehet rá. Még mindig jobb megoldás a fogakat lecsiszolni, rá korona, mint azt, hogy a fogakat gyökérig letörni, és a gyökérbe fog csapot bele ültetni. Sok esetben nem is csinálják meg, mert számtalan ok miatt nem lehet, pl: ha a foggyökér görbe vagy kicsi...

Azt, hogy mennyibe kerülne azt te is megtudod nézni. A legtöbb magánorvosnál le vannak írva az árak, de akár elmehetsz egy fogorvoshoz "felmérésre" is, ahol megnézik, megmondják mit kéne csinálni, és kapsz árajánlatot is.

De én írok most leírom neked, hogy mennyi volt az én fogsorom elkészítése mai végre befejeződött.

Szóval:

felső fogsor:

-2 bölcsességfog kihúzása

- 1 hátsófog gyökérkezelése- gyökér és fogtömés

- 11 fogra korona építése

alsó fogsor:

- 2 bölcsességfog kihúzása

- 2 db implantátum beültetése

- 3 fog felhelyezése az implantátumra.

A teljes fogsor fogkő eltávolítása


A végösszeg 997 ezer forintomba került, vagyis majdnem 1 millióba. ( a nagyon profi, magánfogorvosnál) hozzáteszem, hogy az SZTK sem lett volna sokkal olcsóbb..

2016. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajna már az összes hátsó fogam tömött, és az elsők is el vannak repedve valamiért, meg sokról már tört le rész, félek sokáig nem fognak kitartani :/ ... gondoltam már most nekikezdek a gyűjtögetésnek :) De ez a fajta fog ugyan úgy tönkre mehet, mint a rendes?
2016. jún. 5. 22:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Hű, nem semmi, bár gondoltam, hogy nem olcsó mulatság. Sajna ezért is nem jutottam még el fogorvoshoz az utóbbi időben. Aki gyerekként kezelt, elég "béna" volt, sajna a tömései nem tökéletesek. Meg volt amit nekem kellett mutatni, hogy szuvas, ugyan kezelje már, aztán rájött, hogy tényleg, még rosszabb is a helyzet, mint amilyennek látszott. Így hát, ami kezelve van se jó :/
2016. jún. 5. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Csapot gyökérkezelt fogba raknak erősen destruálódott korona esetén. Implantátumra gondolsz? Nem ugyanaz, már csak árban sem lenne mindegy. Implantátum alsó hangon 100ezer forint darabja, erre jön még rá az esztétikus korona, kb 20-30 ezer forint. Vidéki árakkal számolva... Ezt úgy szokták megoldani, hogy beraknak vmennyi implantot, jó esetben legalabb hatot állcsontonként (kevesebbnek nincs értelme) és erre kerül a körhíd, ami néhány száezertől 1millió forintig bármennyi lehet.

Csapok sokkal olcsóbbak, 6000 és 30000 között változnak anyagtól és technikától függően, de ahhoz ép gyökér kell.

2016. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!