Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő letört. Borzasztóan...

Fogkő letört. Borzasztóan idegesít. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Alsó J1 hátsó részén fogkő egy darabja letört. Borzasztóan idegesítő, mert olyan éles. Mit tehetnék itthon?
2016. jún. 6. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Bejelentkezel fogorvoshoz, hogy leszedje a fogkövet, addig pedig próbáld ne folyton azt a részt piszkálni.
2016. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem piszkálni, ott van a nyelvem, ha iszok érzem, ha eszek érzem meg amúgy is... Nem tudok menni nem a saját városomba vagyok még másfél hétig.
2016. jún. 6. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj el ott egy fogorvoshoz, vagy viseld el. Ez a kettö lehetöséged van.
2016. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hamar le szokott az kopni, már ha tényleg fogkőről van szó.
2016. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkora fogko volt hogy darabok tornek le rola? Uristen! Gyorsan fogaszatra.
2016. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah általában a fog belső részénél nagyobb darabok szoktak lenni alul, mindenkinél.. Hidd el, mennék én fogorvoshoz, de nem tudok. Nem mindenkinek van csettintésre 20 ezre egy magánfogorvosra amit bárhol lehet találni...
2016. jún. 6. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem fogkő volt, akkor darabok nincsenek ha ott is rendesen mosod. Persze ha nem akkor előfordul de az azért durva! Én korábban évente jártam és nem voltak nagy darabok sehol, max egy csík épült fel. Most fél évente járok és szinte alig valami van.

Más fogorvoshoz is bemehetsz ingyen hogy letört valami, éles stb, ilyenkor ránéznek ahogy van idő, két beteg között vagy a rendelés végén pl és ha fogkő lecsiszolják róla azt az egyet hogy ne sértse fel a nyelved ha nem akkor ellátnak vagy megnyugtatnak hogy elég lesz a saját dokidhoz eljutni.

2016. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem, hogy fontos a pénz, de a fogorvos egy olyan dolog, hogy arra mindenképpen ki kellene szorítani a pénzt, mert inkább egy húszezres fogkő leszedés, mint 50-60-ért húzás vagy esetleg százezrekért műfogsor...


Ha meg fájni kezd, az kegyetlen tud lenni. Nem tudsz se enni se inni. A fogkő is kellemetlen, tud lenni ha olyan helyen van.



Én évente kétszer eljárok ellenőrzésre, ha van fogkő azt leszedi, ha meg nagyobb gond van, akkor időben észreveszi és megoldja.


Én is magánba járok, de a fogkő leszedés 10e szokott lenni. Ha belegondolsz, akkor ha naponta 100 forintot félreraksz, akkor kb 3 hónap alatt összejön 10e ft, és évente kétszer el tudsz menni fogorvoshoz.

jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!