Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabisok! Melyik fogkefe...

Fogszabisok! Melyik fogkefe jött be nektek?

Figyelt kérdés

Én mindig valami soft vagy extra soft sörtéjűt veszek + van ilyen "egycsomós" fogkefém + interdentális.

Simával minden étkezés után fél órával fogat mosok minden oldalról, 45 fokban bedöntve is alul felül. Volt kimondottan fogszabis kefém is, aminek a közepén van egy ilyen kisebb sáv, de semmi különbséget nem vettem észre igazából. Este és reggel van időm átmatatni egyesével a breketteket minden oldalról és letisztítom az interdentálissal meg az egycsomóssal, mégis 2-3 hónap alatt látványosan elkezd lerakódni a fogkő. :( Próbálok fogpiszkálóval benyúlni a drót mögé, alá, fölé és azzal is leszedegetni, de iszonyat macera.

Mindig elmegyek letisztíttatni 3 havonta, de nagyon jó lenne, ha ajánlanátok valami spéci fogkefét ami nektek bevált, mert baromira unom. A fogorvos azt mondta, hogy van akinek ilyen a nyála és hajlamosabb rá, illetve a fogszabi miatt maga a rágás sem tisztítja. Szerintem biztos étrend függő is, úgy hallottam a fehérje tartalmú ételek erősebben képzik a plakkot.

Ti mit ajánlotok, nektek mi vált be? Köszi előre is!



2016. jún. 8. 00:15
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Soft fogkeféket használok, semmi speciálisat. Viszont használok fogköztisztítót, ami lényegesen megkönnyíti a készülék takarítását. Valamint a szájvizet is fontosnak tartom (nem írtad, hogy használsz-e).


Fogadd el, amit a fogorvosod mondott, mindenkinek máshogy reagál a foga/fogínye a fogszabályzóra. Valakinek kialakul a fogkő (esetleg akkor is, ha előtte nem volt rá hajlama), másoknak semmi problémája nem lesz.

Szerintem érdemes elmenni megtisztíttatni, mert mit ért a fogszabi, ha utána probléma van a fogaiddal.


Sok szerencsét a fogszabályzással, szép mosolyt és egészséges fogakat kívánok!

2016. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!