Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Orvoshoz kéne fordulnom?...

Orvoshoz kéne fordulnom? Kicsit beparáztam.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt vettem észre magamon, hogy ahogy mozgatom a nyelvem előre és hátra, akár beszéd közben akár kajálás közben, kellemetlen érzésem van jobb oldalon a torkomban. Mintha valami birizgálná. Belenéztem a tükörben a torkomba, és azt vettem észre, hogy a jobb oldali torokmandulámból egy kis fehér valami gennyszerű váladék áll ki. Azt a körmömmel megpiszkáltam, és kijött. Szilárd halmazállapotú, és már nem viszket a torkom. Begyulladt a mandulám, és kifakadt? Nektek volt már ilyen? Érdemes miatta orvoshoz fordulnom? 20 éves fiú vagyok, egy éve dohányzom (lehet van köze hozzá)

2016. jún. 10. 00:58
 1/5 anonim válasza:
Én hallottam már olyanról,hogy mandulakő,de ha nincs semmi rossz érzésed azóta, akkor sztem felesleges dokihoz menned.
2016. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 H.Patrik20 ***** válasza:
Tuti nem a cigi miatt. Gyulladasban van a mandulad. Lehet tusszos mandulagyulladas akar. ha faj a torkod menj hazi orvoshoz. Antibiotikumot ir fel altalaban erre.
2016. jún. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell orvos,ez mandula váladék.

Nekem évek óta van ilyen.

Néha hónapokig semmi,utána meg sokazor tele van a mandulám.Elég idegesitő.

Mikor elmeséltem az orvosnak és azt mondta,hogy ez természetes,akkor azt mondtam,hogy keresek egy másik dokit.De a hàziorvoson kivül 2 fül orr gégész is megerősitette.

Tehát ez nem gyulladás,antibiotikum meg pláne nem kell.

2016. jún. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt! Amúgy igen azóta semmi bajom sincs.
2016. jún. 10. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen, bár én egy ebéédnél lenyelt halszálkával kötöttem össze, de tök ugyanez, csikizett, megnéztem a tükörben, először azt hittem, hogy valami fog gyökere (rokonomnak volt már olyan, hogy egy egy centis foggyökeret kifújt az orrából) vagy valami, megnyomtam, és ki is jött. Azóta semmi ilyet nem tapasztalok.
2016. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!