Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet kezdeni a fogammal?

Mit lehet kezdeni a fogammal?

Figyelt kérdés

A bal alsó sor utolsó előtti fogam fele letört. Függőlegesen tört, így olyan,mintha csak egy fél fog nőtt volna ki. Gyökérkezelve volt pár éve. A tömés megmaradt a fogamban. Fájni nem fáj,csak az zavar, hogy büdös a szám tőle.Az ínyemig letört, a helyén egy fekete lyuk van. Elég kellemetlen szag, íz van tőle a számban. Olyan rohadt ízű,szagú.

Holnap reggel megyek a fogorvoshoz. Mit tud vele csinálni? Meg lehet oldani, hogy az a fél fog megmaradjon?


2016. jún. 13. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki tudja pótolni.

Ha már ehhez nem elég erős a megmaradt rész, akkor kihúzza.

Nekem is volt ilyen, elég sok letörött belőle, azt hittem, hogy tuti ki kell húzni, de ki lehetett pótolni. Igaz pár év múlva az is megadta magát, mert gyökér kezelt fog annyira nem bírja a strapát. Akkor meg kihúzták.

2016. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És ezért fizetni kell,vagy a tb-be még belefér? Körzeti fogorvosomhoz megyek. Megszűnik majd ez a szennyvízszag, íz utána?
2016. jún. 13. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak magánhoz járok már évek óta, mert a körzetivel nagyon rossz tapasztalataim vannak. Kb. mint régen az iskolai fogászat :) Így nem tudom, hogy mennyibe kerül. Biztosan fizetni kell érte, mármint a pótlásért. A húzás gondolom, ingyen van.
2016. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fiamnak megcsinálták, magán fogorvos, újra gyökérkezelték, csapot tettek bele, felépítették a fogat és koronát is kellett rátenni, ez utóbbi SZTK alapon is pénzbe kerül, de lehet a körzeti orvos nem csinálja ezt meg, hanem elküld szájsebészetre, hogy kihúzzák.
2016. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!