Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ébredem reggel összeszor...

Miért ébredem reggel összeszorított fogakkal?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az okát nem udom,de hasonló a gondom nekem is.Nálam nappal is jelentkezik ez a dolog,csak akkor veszem észre,ha már nagyon fáj.Olyan is van,hogy a számat harapdosom,és erről sem tudok,csak ha nagyon megharapom.Valószínű hogy valami bántja a lelkünk.Nem tudom a pontos választ.
2010. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
idebetegek vagytok... azért ébredtek összeszorított fogakkal. keressetek fel egy psychologust
2010. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ébred nem ikes ige, tehát ébredEK.

Valamitől feszült vagy, ezért szorítod össze a fogadat. Próbáld megtalálni az okot. Mellette esetleg tanulj meg valami lazítási technikát. Könnyű futás, vagy hasonló, ami oldja a feszültséget.

2010. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha már belekötsz valakibe tedd jól. A vár sem ikes ige, mégis várom a buszt, illetve várok egy buszt. (Alanyi/tárgyas ragozás...)

Abban igazad van, hogy nem ébredem, hanem ébredek.


Kérdéshez: szintén egy pszichológust ajánlanék, esetleg egy jó barátot, akivel meg tudod beszélni a gondjaid.

2010. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

ez butaság nekem semmi lelki gondom nincs mégis összeszorítom a fogam ez azért lehet ha nagyon koncentrálsz valamire összeszorítod a fogad vagy kidugod a nyelved hegyét vagy az orrod vakarod vagy a füled stb.stb

nincs jelentősége

2010. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen problémám, az volt a bajom, hogy állandóan nőtt a fogam, és éjszaka koptattam, mint a mókus.


DVDA!!!

2010. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
addig örülj, míg van fogad
2010. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szó sincs arról, hogy idegbeteg lennél, de valami szorongásod van, amiből alvás közben, legalábbis az ébredés előtti szakaszban sem tudsz megszabadulni.

Gondolkodj: nincs valami érzelmi, anyagi, munkaügyi vagy tanulasi problémád, amiről nem szeretsz, nem akarsz, vagy nem mersz beszélni, esetleg még magadbal sem? Nem hazudozol vagy nem volt egy nagy hazugság az életedben, aminek kiderülésétől még most is félsz, ha nem is gondolsz rá folyton?

Egyébként ez példaul akkor is előfordul, ha depresszió-ellenes gyógyszert szedsz, de csak rövid ideig...

2010. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. ápr. 21. 12:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Bruxizmus a neve a jelenségnek. Érdemes fogorvoshoz és/vagy pszichológushoz menned. Előbbi a dolog materialista részével(pl egy héj a fogadra, ami megóvja a kopástól), utóbbi a pszichés háttérrel fog foglalkozni.
2010. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!