Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fog. Kibírja hétfőig?

Letört fog. Kibírja hétfőig?

Figyelt kérdés
Evés közben letört az egyik tömött fogam oldalából egy darab, a tömés maga nem jött ki. Hívtam a dokim de csak hétfő reggel tud fogadni. Kibírja addig ellátás nélkül? :S

2016. júl. 1. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, de azon az oldalon ne rágj, és oblogess linesterinnel.
2016. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyél óvatosan lehetőleg kisebb falatokat és a szád másik felén rágj, és minden étkezés után moss fogat, ha mást nem legalább alaposan öblögesd ki, mert könnyen belekerülhet egy kisebb ételdarab ami belerohadhat akár 1-2 nap alatt és pokoli fájdalommal begyulladhat. Én nekem nyaralás előtt 1 nappal tört le a fogamból egy hatalmas darab. Másnap mentünk nyaralni, 2 napig semmi bajom nem volt, de elkezdett fájni. Ez tavaly volt, akkor ott helyben találtunk egy maszekfogorvost aki mondta hogy bírjam ki délután 5 ig akkor tud fogadni és megpróbál csinálni valamit. Addig éppen hogy kibírtam, fél 5 re mentünk oda, jött a doki, mondta hogy menjek be megnézi mi a helyzet. Nekem nem volt tömve a fogam, de mondta hogy a letört fogrésznél látott némi károsodást szerinte már egy alapból lyukas fog volt ami legyengült. Akkor mondta hogy ad ideiglenes gyógyszeres tömést és amint hazaérek beszéljek a saját fogorvosommal hogy kezelje rendesen, de ha gondolom akkor ő kihúzza és le van a gond legfeljebb. Mondta ha nagyon akarom akkor gyökér kezelni is kell mert ha betömi akár fél év múlva rosszabb lesz ha meg gyökér kezeli akkor ő félmunkát nem csinál de az 3-4 hetes tortúra és mivel nagyon messze voltunk otthonról így ő tanácsolta hogy ideiglenesen gyógyszeressel betömi és figyeljek oda, fájni nem fog de amint hazaérek minél előbb kezeltesse. Hát akkor meg is csináltuk, a saját dokim szépen rendbe hozta, és pont tavaly karácsony előtt megint letört egy darab de majdnem a gyökerétől, pokolian fájt, saját orvosom lelki ismeretesen fogadott engem az utolsó pillanatban de mondta hogy legjobb ha kihúzzuk, mert így is necces a dolog és ha nem akarok két ünnep szenvedni és utána szájsebészetre menni végig csinálni egy komoyl tortúrást legjobb ha kihúzza és levan a gond.
2016. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alsó 4-es egyik csücske tört le, enni mindenképp úgy próbálok, hogy ne érje a helyét.

Eddig fájdalom nincs, csak nagyon enyhén érzem, hogy történt ott valami.

A dokim azt mondta, hogy ha azonnal nem kezdett el fájni akkor valószínű nem is fog...remélem :S

Ha nem nagy rész tört le felépíthető még? Húzást mindenképp szeretném elkerülni

2016. júl. 1. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínúleg felépíthető, ha nem, akkor korona. De ezt a doki megmondja, látatlanba nem tudja senki.
2016. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!