Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány fokon érdemes vasalni a...

Hány fokon érdemes vasalni a hajat, úgy hogy ténylegy kivasalja, de ne legyen túl káros?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy mostantól minél ritkábban vasalok hajat, leginkább csak hajmosás utáni reggel.

Valamint van két hajvasalóm, egy remington, ami 220°C-os és nem állítható a hőmérséklete és egy vinchi, ami állíthatő hőmérsékletű, a max. 190°C.

Ezt a régebbit, a vinchit nem igazán szerettem, nem vasalta ki olyan szépen a hajam, de most nem az az elsődleges, hogy szögegyenes hajam legyen, sőt. Inkább az, hogy természetes hatású legyen és ne károsítsam annyira.


Próbáltam egyenesre beszárítani a hajam, de a fülemnél lévő haj és a hajvégeim össze-visszák, mint a seprű, ezért ott egy kicsit kellene vasalni.

100-120°C körül ér valamit a hajvasaló?


2012. febr. 12. 18:13
 1/6 anonim válasza:
160 maximum... legalábbis ezt hallottam
2012. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

200 fölé ne menj én most vettem egy állítható hőmérsékletűt de 200 fölött nagyon égette...

Szerintem 180 még nem lehet olyan káros, és használj valami házi hajpakolást.

2012. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 210 fokos van,de használok hajpakolást hajmosás után,és hővédőt szinte minden reggel(mert szinte mindig vasalom)és egyáltalán nem töredezik a hajam :)ja és szerintem 100-120 fok...hát..nem hiszem h ér vmit :)
2012. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A régi hajvasalómat újra elővettem, de nem ér semmit. Még ha 190°C-ra állítom, akkor is 3-4x át kell vasalni egy tincset. A remington ugyan 210 vagy 220°C-os, de elég 2x átvasalni és full egyenes.

Pakolást, balzsamot és hővédőt én is használok. Próbálom minél kevesebbszer vasalni a hajam, és rendszeresen vágatok a végéből. :)

2012. febr. 26. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyféle hajvasalónk van,mert nekem is remington és 210 fokos és nekem is hamar lesz szép és egyenes tőle a hajam :) amúgy az előző válaszoló voltam ;)
2012. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik igen. :)

A legtöbb osztálytársamnak is ilyen hajvasalója van. :D

Egy ismerősöm vett egy igencsak jó remington hajvasalót. Állítható hőmérsékletű, már 160°C körül is nagyon szépen kivasalja a hajat. Mondjuk drágább is volt, mint az enyém (10.000Ft-ért vette). :D

2012. febr. 28. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!