Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy tortenik a fogbeultetes?

Hogy tortenik a fogbeultetes?

Figyelt kérdés
Anyukamnak volt mar hid,felragasztott fog es mostmar veglegest szeretne olyat ami nem kiveheto. A fogbeultetes a megoldas?
2008. szept. 28. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt, de majd jó lenne, mert 20éves vagyok és már a második fogamat kell kihúzni... Csak én még fejlődök, nem lehet még beültetni. No meg pénzem se lenne rá. Túlképp felnyitják az inyt, és a csontba kifúrva beleteszik a végleges fogat. Állítólag olyan fájdalmas az utánna lévő lábadozás, mintha fogat húztak volna. Mondjuk kérdéses, hogy nem dobja e ki a szervezet mint idegen testet. Túlképp olyasmi ez is, mint bármilyen protézis a szervezetben, térd vagy olyesmi...

De akinek volt személyes tapasztala az írja le, mert engem is érdekelne mélyebben a dolog.

2008. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2008. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes megcsináltatni, de nem olcsó. Koronával, foganként 100E- 400E között szór.


Nekem 2-t ültettek be, a foghúzás sokkal gázabb fájdalom szempontjából, mint a beültetés.


Az íny felnyitása után megfúrják a csontot (érzéstelenítve vagy, nem fáj, nem rezeg annyira, mint a fogfúrás, a csont puhább) és belecsavarják a külső tartót. Olyan, mint egy tompa facsavar, a belsejében üreg van (kb, mint a falba verhető tipli) A "tiplibe" belecsavarják az ínyformázó gombot, és összevarják az ínyt körülötte. a szerszámok, amivel dolgoznak, úgy néznek ki, mint miniatűr autójavító készlet :)


A külső tartótól függően várni kell a csontosodásra, ínygyógyulásra. Az anyaga, amiből csinálják az egész cuccot, titánium, ezért olyan drága. Én foganként másfél-három hónapot vártam. Aztán az ínyformázót kiveszik és beletesznek egy ínytágítót, hogy a később beteendő csap beférjen. Na az ínytágítás kurva fájdalmas. Nem kell vitézkedni, kérj fájdalomcsillapítást.

Ha ez megvan, akkor jön a csap belehelyezése (amire a koronát ültetik) lenyomatvétel.

A koronát elkészülte után felragasztják a csapra, és már készen is vagy :) Ha nagyon passzentos helyre kell a fog, akkor egész egyszerűen rányomják, nem esik le a korona.


Akinek nagyobb fogpótlás kell, annak kiszámítja a fogorvosa, hogy hány csap fog elbírni egy körhidat és annyi beültetését javasolja.


Egy Suzuki árát be lehet pakolni könnyen a fejbe ilyen módon, de megéri, mert egészségesen rágsz, nem esik be az arcod (nem mutatsz öregebbet), magabiztosabban mosolyogsz...

2008. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!