Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a lyukas fogam nem fáj...

Ha a lyukas fogam nem fáj akkor elég rá a tömés? Mikortól kell gyökérkezelés is?

Figyelt kérdés
Sosem fájt, max ha csoki vagy nutella ment bele de ezektől valamiért szinte minden fogam fáj ha töményen eszem. Próbáltam megkérni a szüleimet hogy vigyenek el fogorvoshoz de vagy azt mondták hogy "ja, oké, rendben majd nézünk dokit" és ezzel nekik lezártnak volt nyilvánítva az ügy vagy "most nincs pénzünk ilyen drága dologra (a családban mindenkinek van rossz tapasztalata az SZTK-s dokikkal plusz apa ismer több jó magándokit is), úgy sem romlanak olyan gyorsan a fogak, nemsokára lesz pénzünk akkor majd megcsináltatjuk" de már sose jön el a most, mindig csak a majd, már rohadtul unom hogy játszanak az egészségemmel és kezdek félni hogy nem lesz elég a tömés meg amúgy is több fogam is lyukas már.
2016. júl. 20. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát..valahogy így de nekem volt olyan fogam ami csöppet sem fájt vagy ilyesmi és egy évet halogattam a betömetését és csak egy picivel volt kisebb a lyuk h ne kelljen gyökérkezelni..szval minél hamarabb huss el :/ Ha gyerel vagy (18 éves korig) akkor nézz utána hogy melyik fogászat tartozik a ti körzetetekhez fogd a taj-kártyádat esetleg kérj időpontot is és menj egyedül vagy vmi rokont kérj meg! :)
2016. júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat! Nem megbantasbol de eleg felelotlenek a szuleid....

De gondolom ezzel te is tisztaban van a leirtak alapjan!

Mennyi idos vagy?

Mindenkinek van "sajat" fogorvosa akihez tartozik vagy nem is tudom hogy mondjam! Valoban vannak rossz fogorvosok de azert mert a szuleidnek rossz tapasztalatai vannak nem biztos hogy neked is az lesz! :)

Lehet hogy fajni fog de mivel nem engedhetitek meg magadtoknak (sajnos) ezert minel elob menj el es ha om ennyire nem foglalkounak veled old meg sajat magad, egy baratoddal/baratnoddel! :) de meg az elott mielott nem lesz nagyobb gond es be lehessen tomni! :) kellemetlen lesz utana mar legalab tudod hogy rendben van a fogad! :)

A szuleiddel meg ulj le beszelni is mond meg nekik hogy rosszul esik az hogy a sajat gyeremekuk egeszsegevel ennyire nem foglalkoznak!!!

Kitartas! :*

2016. júl. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogérzékenységre hazsnálj Sensodyne rapid fogkrémet és menj el a kerületi fogászatra, mert ha nem csináltatod meg időben, akkor bizony már gyökérkezelni kell a fogad.

Fogtömést, gyökérkezelést, fogkő leszedést ott is megcsinálják ingyen, én sokáig jártam körzeti fogorvoshoz és semmi gond nem volt vele.

2016. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!