Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek húzták már ki bölcsessé...

Akinek húzták már ki bölcsesség fogat annak mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy három db bölcsesség fogam nem túl jó irányba nő ezért ki kell őket húzatni és hát eléggé félek tőle mert hallottam hogy bedagad utána arc és rengeteg fájdalom csillapítót kell szedni. Húzták már ki a fogam és az érzéstelenítő szuri nem volt valami kellemes. Tehát akinek már volt ilyen esete az letudná írni, hogy például ez az egész beavatkozás hogy megy, utána mit tudott enni, meddig fájt stb. úgy mindent.

2016. júl. 21. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Vésik vagy húzzák? Nem mindegy.

Ha már picit ki van bújva akkor szerintem semmi extra, olyan mint a többi foghúzás. Kellemetlen de nem nagy szám.

Nekem vésték mind a négyet, bivalyerős fájdalomcsillapító injekciókat adtak szóval a műtétből semmit nem éreztem, de utána voltam olyan hülye hogy nem borogattam a fejem és az alsók elég rendesen be is durrantak... A felsőkkel nem voltak nagy bajok.

Arra készülj hogy 1-2 napig nem lehet fogat mosni, a szádat se tudod majd kinyitni rendesen, szóval pépes kajákat főzzél csak. Tejes dolgokat hanyagold. Amúgy cataflannal és jeges borogatással túlélhető, én simán mentem suliba utána.

2016. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kihúzzák, és sajnos egyik sincs még kibújva :/
2016. júl. 22. 10:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Akinek még van róla részletes élmény beszámolója az írjon :) amúgy 15/L
2016. júl. 22. 13:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még a gyökere sincs rendesen kifejlődve, ha műteni kell, akkor is negyed óra alatt megvan darabja, az pedig baromság, hogy ki sem tudod nyitni a szádat, ha nem gyulladt a fog, és az orvos tudja, mit csinál, akkor nem fogsz szájzárat kapni. Felvágják az ínyt, kivésik a csontból, összevarrják. Ennyi. 2-3 napig egyél pépeset, hogy ne kezdjen vérezni a rágástól a helye, meg kerüld a szívószálat, és ennyi. Nem mondom, hogy nem iszonyú szar utána, de maga a műtét kibírható.
2016. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem tudja kinyitni, hanem hogy nem tudja kinyitni rendesen. És nem baromság, saját tapasztalat, hogy a műtét utáni első két napon max egy kiskanalat tudtam betenni a számba. Nyilván utána fokozatosan elmúlik ez.

Orvosból meg nem volt választási lehetőség, beküldtek a szájsebészeti központba Pesten, és aki ott volt, az csinálta. Hogy jól vagy sem, azt nem tudom. Szerintem jól, mert 1-1,5 hét alatt begyógyult az összes, és még az állkapcsomat se törték el. :D

2016. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egy éve húzták az alsót, mert rosszul nőtt - vízszintesen. Ínyt vágtak, meg szerintem fúrtak is valamit hogy ki tudják szedni. Műtét alatt semmit nem éreztem, aznap este kellett egy fájdalomcsillapító mert eléggé fájt, de utána semmi, arcomon is csak minimális dagadás volt.

Tejterméket kerülni kell pár napig.

Én gyümölcsöt turmixoltam le és azt ettem, meg folyamatosan próbálkoztam kenyérrel is kis darabokban, meg péksüteményekkel.

2016. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerre mutottek ki mind a 4-et. En szajzarat kaptam, alig birtam kinyitni a szamat, beszelni is nehezemre esett. Enni meg foleg. Egy hetig ugy neztem ki mint egy mokus. De teljesen kibirhato, bele nem halt meg senki, nyugi! :)
2016. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amugy engem altattak szerencsere. :D
2016. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Azért, hogy legyen egy biztatóbb történet is: nekem teljesen simán ment, a két felső bölcsességfogamat húzták ki, 1 perc alatt, egyiknél se volt probléma.

Hozzá kell tennem, hogy én szerencsés helyzetben voltam, mivel nem kellett ínyt vágni, meg kiműteni, de azért szerettem volna jelezni, hogy nem minden esetben jelent ez fájdalmas beavatkozást.

De igazából akár fáj, akár nem, valószínűleg még mindig jobban jársz azzal, ha most pár napig fáj, mint azzal, hogy vársz, hogy lassan tönkre tegye a fogsorodat, vagy éppen az állkapcsodat egy-egy rossz irányba növő fog.

2016. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!