Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fogat fogorvsassal...

Bölcsesség fogat fogorvsassal kijjebb lehet húzatni?

Figyelt kérdés

Ezt a képet elnézve gondolom hogy egy kifejlett fog csak megbújik vagy nem bújik ki teljesen az ínyből!

[link]

És arra gondoltam mivel engem zavar hogy csonka fognak hat és csak félig a másik meg csak félig se bújt ki hogy fogorvossal korrigáltatom ha lehet hogy rendesen álljon mint a többi fog!



2015. júl. 31. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet kiműtik.
2015. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kijjebb nem lehet húzatni. Maximum csak ki. Véglegesen.
2015. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

de, erre van lehetőség, fogszabályzó szakorvos meg tudja csinálni, de hosszú ideig tart, tehát egy alkalmatosságot csinálnak a szádba, ami folyton húzza.

viszont ez sok vizsgálatot jelent + sok pénzt.

2015. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak félig bujt ki, de úgy is maradt. Tisztítani alig lehetett, ki is lyukadt, ki is húzta az orvos. :) Nincs probléma vele többet.
2015. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom kihúzatni!

Tehát fogszabályzóval lehet igazítani rajta?!

2015. júl. 31. 12:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsességfogat senki se fog fogszabályozni, főleg ha így nő. Nekem egy ilyen gyulladt be úgy, hogy szájzárat kaptam.
2015. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
de, lehet. nekem mind a 4 bölcsifogam bent van íny alatt, ilyen sréhen. de azt mondta az orvos, h van rá lehetőség, h aktiváljuk őket is. csak nekem még csomó minden van, tehát kicsi az állkapcsom, és nem vállaltam azt, amivel ez járt volna. érdemes megkérdezni egy humánusabb fajta fogszabályzó szakorvost. rengeteg mérést, stb. kell csinálnia, hogy meg tudja állapítani, mi lenne a legjobb.
2015. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyébként én is a neten kutattam először, és ott láttam valahol, hogy dróttal húzzák ki valahogy az ínyből pár hónap alatt.
2015. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen az egyik bölcsességfogam. Két dolog történhet, vagy ennek a fognak nem lesz jövője, vagy a mellette levő 7-esnek.

Az én esetemben ez utóbbinak... Az történt, hogy a bölcsességfog természetéből adódóan nőni fog előre, a te esetedben É-K irányban. Igen, de ott van mellette a 7-es fog, mint a képen látszik már hozzá is ért. Attól függetlenül nőni fog tovább. Tehát nálam ez történt: belenőtt a 7-es fogba. És ott megszuvasította, ráadásul az íny alatt. Persze ez kívülről nem látszik, h a 8-as fog a 7-es alá türemkedik, meg nem is érezni. Aztán egyszer csak (ez az egyszer csak olyan 15 év után történt meg miután a bölcsességfog első életjelét adta) földimogyorózás közben letört a 7-es fog bölcsességfog felőli fele. Így sajnos a 7-es menthetetlen lett és most a 8-as van félig a helyén ilyen bedőlt pozícióban.

Hát ha mindenáron meg akarnád menteni, legfeljebb megfogszabályozni lehetne, de őszintén nem hiszem h fel lehet állítani. Ha meg így marad, a te 7-esedet is tönkre vághatja. Ha már választani kell, inkább a 7-est kell megvédeni a 8-astól.

2015. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem rendesen állnak csak nincsenek rendesen kinőve!A kép csak egy példa volt hogy egy kifejlett fogak az ínybe megbújva.

Nincsenek egy szintben a többi foggal és ez engem zavar egyfolytában csesztetem ha rám jön mint egy elmezavaros aki egyfolytában vakarja a fejét :D

2015. júl. 31. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!