Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem nő bölcsességfogam, ez...

Nem nő bölcsességfogam, ez baj? Meddig normális, ha nem kezd el nőni? Van, hogy egyáltalán nem nő ki? 18 és fél éves vagyok.

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, sok embernek nem nő ki soha a bölcsességfoga. Attól, hogy nem nő ki, nem lesz semmi bajod
2016. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez teljesen normális!

Van akinek csak a húszas évei elején nő ki a bölcsességfoga, van akinek soha!!! Tehát van még időd!

A bölcsességfogaknak különben sincs semmi szerpük a rágásban, emésztés folyamatában, tehát egészséges maradsz nélkülük is!

Ráadásul villámgyorsan el is romlanak...

2016. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan, ami csak 20 éves korom után nőtt ki. Örülj neki, hogy nincs, mert tényleg sok gond van velük. Hátul vannak, nehéz tisztítani, hamar kilyukad.
2016. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az sem biztos, hogy vannak fogcsíráid. Ha aggódsz, csináltathatsz panorámaröntgent, abból minden kiderül, az is, ha esetleg rossz helyen vannak. Nekem huszonévesen nőttek ki, nem veszem hasznukat.
2016. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A bölcsességfognak nincs semmi funkciója. Az evolúció során maradt meg,régen az embereknek szélesebb volt az állkapcsa. Van akinek nő meg van akinek egyáltalán nem.Általában 20-25 éves kor között szokott.
2016. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem nem is nő ki, ahogy hallom tényleg csak baj van vele. És köszönöm a tippeket.
2016. aug. 8. 11:34
 7/7 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok és nem nőtt ki egy se. :D
2016. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!