Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Októberben ragasztják fel a...

Októberben ragasztják fel a fogszabalyzómat, és mindent tudni szeretnék, milyenek a szeparáló gumik, mennyi idő a ragasztás? Meddig fog fájni? Mihez hasonlítható a fájdalom? Fogívtágítót is kapok, azzal kapcsolatos tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
Sztkba megyek, a Heim Pálba. Nagyon izgulok...

2016. aug. 15. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vidéki vagyok, de leírom a tapasztalataimat neked!

A szeparáló gumik behelyezése kellemetlen, utána aznao nekem fájt is, de hamar elmúlt, 1 hétig volt benn.

A ragasztás nem fájdalmas, kicsit kellemetlen lehet, mikor a gyűrűt a fogaidra helyezik meg mikor a szád "kipökölik". A nyálelszívó elég szar, ragasztás alatt gyakorlatilag tele lesz a szád. Nekem 1 óra 17 perc volt (megmértem :D), kissé unalmas.

Aznap nem fáj, másnap viszont feszít, fáj, húz, minden bajom volt 12 napig. Fájdalomcsillapító+pépes ételek legyenek otthon! Furcsa érzés a fogszabályzó, olyan, mintha valami lenne a szádban, de megszokod kb 1 hónap alatt.

Fogmosás elég nehézkes és sok idő, de fontos!

Én 3 hónap után kaptam meg a fogívtágítót. Elég rossz érzés, minden kaja beleragad, fogmosás még bonyulultabb.

Az állítások alkalmával kicseréli a gumikat és az ívet.1-2 napig feszìt; de nem vészes annyira.

Nem tudom, milyen gumikra gondolsz, ha azojra, amimet a brekettekre tesznek rá, azok nem zavarnak semmiben. Ha sötétet választasz fehérrbbnrk tűnik majd a fogad. Sárgát, átlátszót nem ajánlom!

Ha azokra a gumikra gondolsz, amik az állkapcsot mozgatják, azok elég kellemetlenek, zavaróak. Muszáj őket pontosan hordani a doki utasításai szerint. Van, akinek csak napi 4-6 órát kell benn lennie, van akinek 8-10, van akinek egész nap. Nekem 14-16 óra volt a javasolt, így én éjszakára vettem ki őket csak.

Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van még írj privátban! :)

2016. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kecskeszárny válasza:

Szia:D nekem úgy volt hogy először vettek fogmintát.. Ami szerintem az egész "fogszabis életbe" a legrosszabb. Egy műanyag sínbe tesznek ilyen masszát beteszik a szádba és rá kell harapnod (kb 1 percig bent lesz a szádba). Én be voltam parázva mert mondták hogy hányingerem lesz..mármint nem a doki:D fogszabisok. Az orrodon vegyél levegőt, ezt mondani fogják. Kicsit tényleg hányingered lesz meg én öklendeztem is.. És én nagyon hányingeres vagyok:D pl a háziorvos spatulával megnézi a torkom akkor is hányinger. Na de nem fogsz oda hányni nyugi:D felraknak a hátsó fogaidra tágító gumikat, hogy a vasgyűrű ne fájjon a felhelyezésnél. Na nekem ez kimaradt nem raktak tágítót és nem volt kellemes érzés... Amikor felrakták a fogszabit így zajlott:D: először is lepolírozta a doki a fogaimat letisztigatta stb. felrakták a vasgyűrűket,mint említettem nekem fájt mert nem tágították ki. Azután ragasztót tett a fogaimra és felrakta a breketteket ami egyáltalánnem fáj meg semmi. Eközben én fogtam a nyálelszívót amivel nem volt semmi gond:)

Utána berakta a drótot az se fájt meg semmi. Utána választottam színt amit ugye a brekettekre rak. Azt egy csipesz szerűséggel teszi rá ami egy ilyen furcsa érzés de nem fáj:) nekem ez összesen 25-30 percbe telt:) ja és csak a felülre rakták fel:D ma megyek alsóra:O erre már adtak tágítót és most kicsit fáj.. Remélem segítettem:D ne parázz

2016. aug. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kecskeszárny válasza:
Ja és még annyi hogy én utána egy órával szendvicset ettem igaz nem haraptam mert azt mindták nem szabad, meg nem is tudtam de megettem. És nekem nem fájt utána se. Sokaknak fáj pl egy hétig. Nekem semmi:)
2016. aug. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvos, hogy egyénenként változó, kinek mennyire fáj... hálistennek én abba a kategóriába tartozom, akinek nem fájt :D Engem is riogattak itt a pépes ételekkel, de első naptól fogva tudtam enni vele. Egy kicsit feszít, kellemetlen, de még ha lassabban is, bármit meg tudok enni vele, semmi olyan elviselhetetlen fájdalomról nem tudok beszámolni, ami gátolna az evésben.
2016. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na feltették? Hogy vagy? Tapasztalatok?
2016. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen feltettek, az első másfél hét borzasztó volt, és 2 hétig tejberizsen éltem. Ki lehet bírni, nem rossz :)

2016. dec. 25. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!