Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicserepesedik és fáj az...

Kicserepesedik és fáj az ajkam fogmosás után. Létezik valami, ami legalább enyhíti a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Általában csak este alvás előtt mosok fogat, pont azért, mert kiszárad tőle az ajkam és fáj, utána pedig Labellót szoktam rákenni. Viszont pár hete feltették a fogszabályzómat, a napi egy helyett most átlagosan napi 3-4 alkalommal mosok fogat, így már elég kellemetlen a dolog. Folyamatosan fáj az ajkam, hiába kenek rá ajakápolót. Fogkrémet nem cserélhetek, Vitis Orthodontic-ot kell használnom a fogszabályzó miatt. Tudtok valamit, ami legalább enyhíti a fájdalmat?
2016. aug. 15. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A labellót felejtsd el, attól még jobban ki fog száradni.

Nekem is sokáig volt ilyen problémám, állandóan cserepes volt a szám. Minél többet kenegettem kommersz ajakápolókkal és rúzzsal, annál rosszabb lett, kisebesedett. Sajnos csak úgy sikerült megoldanom, hogy most már házilag készített fogkrémet használok, és nem használok már rúzst sem.

Ha muszáj ezt a fogkrémet használnod, kend be utána a szádat valamilyen természetes olajjal/zsírral, pl. körömvirág nagyon jó, de akár a sima vaj is jó lehet.

2016. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha van otthon kokuszolaj, azzal is kenheted nyugodtan, nekem mindig olyan megnyugtatolag hat ha bibis reszre kenem, legyen az kiszaradas, egesi seb, herpesz heg, stb.
2016. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!