Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesen mikortól (nem)...

Terhesen mikortól (nem) szabad fogorvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki már terhes, de még nem tud róla, akkor simán elvetélhet az érzéstelenítő injekciótól? Úgy tudom, annak az adrenalintartalma az, ami miatt veszélyes.


Hiába csináltatja meg az ember a fogait, az még nem garancia arra, hogy 9 hónapig nem lesz velük gond. Hallottam már olyanról, akinek begyulladt a terhesség alatt és hónapokig szenvedett, mire elmehetett, de azt nem tudom, hogy csak szülés után-e, vagy esetleg már mondjuk a 8. hónapban nem veszélyes, mert elég erős a magzat?



2016. aug. 16. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, te hol hallottál erről, de az érzéstelenítőben lidokain van nem adrenalin. Az adrenalint meg olyankor adják, amikor nagyon leesik a vérnyomás meg ilyenek(újraélesztés, allergiás sokk stb). Fogászaton nem hinném, hogy tartanának belőle, vagy ha igen nem használják, csak speciális esetekben.


Másrészt fogászati szűrésre is el kell menni terhesség alatt. Az orvosok azért képben vannak, hogy milyen gyógyszert lehet alkalmazni terheseknél.

2016. aug. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El lehet menni fogorvoshoz, sőt terhességi szűrés miatt mindenképpen kellene (állapotfelmérés és tanácsadás a terhesség idejére és a szülés után a baba fog/szájápolására). Az orvos tudni fogja hogy mit adhat és mit nem. Az érzéstelenítés is lehet tonogénes (adrenalin) vagy mentes. A tonogénnek érszűkítő hatása van, amitől csökken az érzéstelenítőszer toxicitása, nő a hatásidő és vértelenné teszi a kezelendő területet (jobban látható, tiszta munkaterület). Egyébként terhesség nem kizáró ok a tonogén használatára (hiszen a szervezetben is van, illetve az is termel adrenalint), sokkal inkább a szívritmuszavarok és az ezzel összefüggő betegségek esetén kell kerülni. Maga a lidocain (és a legtöbb érzéstelenítőszer) viszont átjut a méhlepényen (anyatejbe is), ezért csak speciális esetben, kockázat mérlegelés és a szülész-nőgyógyásszal való konzultáció után szabad alkalmazni.

Amire figyelni kell, hogy előre tájékoztasd az orvost a terhességről (ha kell, minden alkalommal, nehogy elfelejtse). Akkor is ha még csak tervben van vagy már szoptatsz. Ezután már tudni fogják hogy mit tehetnek veled és milyen gyógyszert adhatnak. A röntgensugárzás például különösen veszélyes terhesség alatt, az első trimeszterben (+ a tervezés időszakában) szigorúan tilos, de a többi 6 hónapban is kerülni kellene.

2016. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nem szabad, sőt kell menni! A dokik tudják mit lehet és mit nem lehet, a röntgen tilos, engem is mindig megkérdeztek előre hogy terhes vagyok-e, tervben van-e.

Ilyenkor különösen figyel a mi dokink a kismamák ínyére mert fellazul, gyakoribb a fogkő, 3 havonta rendeli vissza őket leszedésre, átvizsgálásra. Ezért érdemes előtte rendbe tetettni őket, hogy húzni, gyökérkezelni ne kelljen a 9 hónap alatt. Ezeket amúgy is akkor kell ha valaki nem foglalkozik velük rendesen, ha foglalkozik vele valaki, betartja a dolgokat, akkor max tömésre kerül sor. Időben elkapott dolgokkal megelőzhető az ami miatt kellene érzéstelenítő, de abból is még van amit lehet adni a kismamáknak, a lidocain a veszélyes, de ma már rengeteg alternatíva van.

Töméshez, fogkőleszedéshez meg nem is kell érzéstelenítő.

2016. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!