Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a baja a fogamnak?

Mi lehet a baja a fogamnak?

Figyelt kérdés
Már 1 éve hogy ilyen gyógyszeres cserékre járok mivel előtte darabokban elkezdett letörni a fogam. A fogorvos mondta hogy 1 évig kell hogy gyógyszerrel kitisztítsuk a gyökereket (mivel a röntgenfelvételen látható volt egy gennycsomó a fognál) és csak ezután lehetett volna betömni. Most voltam újra röntgenen és ugyanúgy ott van a gennycsomó. A fogam nem fáj és soha nem is fájt csak azért mentem orvoshoz mert elkezdett letörni... Mi lehet a baja? Szeptemberre van időpontom tömésre de így akkor nem hiszem hogy be fogja tömni. Kihúzni nem szeretném!
2016. aug. 18. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
1 éve?? Keress új orvost, de sürgősen! Főleg, hogy a röntgen megint gennycsomót mutat és csak szeptemberre van időpontod... Jobbulást!
2016. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
1 évig nem szoktak tisztítani egy fogat, én megnézetném másik orvossal. Az is lehet, hogy egy ciszta van a gyökérnél, azt pedig csak műtéttel lehet kikezelni, vagy ha kihúzzák a fogad.
2016. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem szoktak 1 évig gyökércsatornát tisztítani (aki mást állít, az még nem csinált gyökérkezelést). A fogad elhalt a cisztától, ezért töredezik le és ezért nem érzel vele fájdalmat (na meg azért mert már kiszedték az elhalt ideget).

Természetesen a ciszta műtéti eltávolítása is egy opció (értsd: a fog megmarad, csak a cisztát veszik ki: cystotomia vagy cysectomia), de sajnos nem mindig kivitelezhető (pl. rágófogak szájpadlás vagy nyelv felőli gyökere vagy parodontitis-es fog esetében). Ráadásul a sikeressége sem mindig garantált, vagyis kiújulhat a ciszta.

2016. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jézusom! és mi történik ha nem szeretném megműtetni? Én nagyon félek az ilyenektől sajnos.. és mivel nem fáj :/
2016. aug. 23. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod megműttetni, akkor ki kell húzni, mert az egy góc, ami több problémát is okozhat a szervezetedben.
2016. aug. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nincs valamilyen gyógyszeres kezelés rá? Bármi? Ecsetelés vagy szájvíz + gyógyszer ? Neten olvastam hogy fogciszta elmúlására van remény, igaz lehet? Nagyon örülnék neki mert borzasztóan félek még a töméstől is nemhogy a foghúzástól! :( Több oldalon is olvastam hasonlót mint itt:


[link]

2016. aug. 24. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy ahogy van hülyeség. A ciszta egy betokosodott képződmény. Normál esetben az immunrendszernek nem jelent problémát egy gyulladás legyőzése, de mivel a cisztához nem fér hozzá eléggé (plusz a belőle kiszűrődő baktériumokkal is folyamatos harcban áll), így nem tud rá hatni - és ez vonatkozik a gyógyszerekre is. Ciszta esetében az egyetlen megoldás a külső beavatkozás. Ezt nevezik gócbetegségnek (egyébként nem csak ciszta lehet góc), aminek sokszor az egyetlen tünete a hajhullás. Az meg hogy nem érzel fájdalmat, még nem jelenti azt hogy egészséges is vagy.
2016. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Góc jele a hajhullás?? Jó hogy felvetetted ezt a dolgot mert nekem az elmúlt egy évben rohamosan kezdett hullani a hajam. Elkezdtem különböző hajvitaminokat szedni de semmi javulás nem volt tőle. Akkor nagy valószínűséggel góc lehet? Mi a ciszta és a góc között a különbség? Amúgy amikor az első röntgenfelvételt látta a fogorvos akkor azt mondta hogy góc. Viszont most hogy nem változott semmit lehet mégsem az?
2016. aug. 25. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint sürgősen ki kell huzatni, hajhullásod is ettől van, vagy műtét, felnyitják az ínyed és kiszedik a cisztát.
2016. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!