Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bőlcsességfog (? ) fájdalom...

Bőlcsességfog (? ) fájdalom ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jobb oldalt lent hátúl jön ki a bölcsességfogam,még csak az egyik "csücske" jött ki,az se teljesen,de nagyon fáj,és nem tudok enni,mert ha hozzáér valami már akkoris fáj,ergo fogmosásnál is..ezellen mit tudok tenni? Napok óta ez van és nem múlik el.

2016. aug. 18. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen vettem be algopyrint,de hiába,mivel érintésre fáj.
2016. aug. 18. 21:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Cataflam.Attól tudsz enni, rendszeres szedése kerülendő.

Abban van némi gyulladascsökkentő is, az jót tesz az ínyednek, az fáj.

De egész nap ne szedd.

Plusz vegyél vmi öblögetőt az ínyedre, az is hasznos.

2016. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez sajnos fájdalommal jár. Ha nem bírod a fájdalmat vagy érzed, hogy a mellette fekvő fogadat nyomja, akkor keress fel egy szájsebészt.

Remek fájdalomcsillapító a Cataflam, én a cseppes változatát ajánlom.

2016. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem bírsz vele, akkor menj el szájsebészhez.

Az igazi fájdalmat az íny áttörése jelenti. A fog elválik a felette lévő ínyrétegtől, oda már könnyen szorul be kajamaradék, gyorsan begyullad, ami ilyen fájdalmat okoz.

A szájsebész úgy tud segíteni, hogy körbevágja az ínyt a fog felett. Ez egy kb. 2 perces művelet, amiből semmit nem érzel. Utána kicsit kellemetlen, de tapasztalatból mondom, ezerszer elviselhetőbb a fájdalom, mint az, amit a gyulladás ad.

Nekem erre államvizsga előtt volt sos szükségem, mert nem bírtam enni és koncentrálni. Már aznap sokkal jobb volt, másnapra el is felejtettem, hogy fájt, csak vigyáznom kellett a sebre.

2016. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!