Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri ezt megcsináltatni?

Megéri ezt megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rossz fogaim vannak, de nem azért, mert nem ápolom rendesen. Apámnak is ilyenek a fogai, ebből gondolom, hogy genetika.


Nagyon sok fogtömésem van, ami egyik a másikára épül. Ebből az okból kifolyólag van, hogy gyakran tönkremennek, mikor beleharapok például egy kenyérbe is. Ezt már nagyon meguntam. Nonstop csak szaladgálok a dokihoz vagyonokat fizetni és van mikor semmit sem ér a munkája. A fogfájásról nem is beszélve. Ki nem állhatom, nem ehetek akármit, hogy elkerüljem, de gyakran előjön, és olyankor még a dokihoz kért időpont is hosszú.


Megérné műfogsorra váltani az esetemben? Olyanra gondolok, aminek a gyökerét becsavarozza a csontba a doki és nem kivehető. Ennek az eljárásnak mi a neve? Mennyibe fájna ez nekem, hogy végleg megszabaduljak a szenvedéstől?



#fog #műfog #műfogsor #nem kivehető fogsor
2016. aug. 19. 05:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerul, de a kolleganom szervezete nem birta a beultetett anyagot, es szenvedett vele vagy harom honapig, de a vegen igy is kilokte a szervezete. A vegen sima hidakat csinaltak neki, de a doki megmondta neki, hogy kb ot ev es protezise lesz.
2016. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne csonterősítőt szedned, lehet, hogy a kálcium kevés a szervezetedben, ezért gyengék a fogaid is.

Egyébként nekem is gyorsan romlanak az ápolás ellenére, de sokat segítenek a különféle szájvizek fogmosás után és nekem nagyon hasznos a szájzuhany is.


Azt előre nem tudhatod, hogy a szervezeted befogadja-e az implantátumot, illetve elég erős lesz-e a csontozatod hozzá. Egy fog beültetése több százezer forint.


A helyedben várnék a hagyományos műfogsorral is, még akkor is, ha kényelmetlen a tömött fog. Sokkal kevésbé tudsz rágni vele, begyulladhat alatta az ínyed, szóval azzal is van rengeteg kellemetlenség.

2016. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kivizsgáltatnám magam, mert lehet hiányzik valami a szervezetedből ami miatt ennyire pusztulnak a fogaid. Esetleg felkeresni egy paradontológust és vele konzultálni.


Mint előttem is írták a beültetés nem biztos hogy megoldás. Nekem papám szenved vele nagyon sokat. Neki alsó felső van az volt kb 500 e Ft. De sokszor begyulladt az implantátum volt olyan fogsor amit nem bírt szóval azzal is jó sok macera lehet én mentegetném a fogaim amíg lehetséges.

2016. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, akkor szerintem várok még vele, ez a kivizsgáltatás nem rossz ötlet, köszönöm!
2016. aug. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!