Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után hányinger?

Foghúzás után hányinger?

Figyelt kérdés
Alsó négyeseket húzták a héten, a jobb oldalinál nagyon gyengén volt csak hányinger, most a bal oldali után erős hányingerem van, beszéd közben elszorul a torkom, nyelés nehezen megy, viszont próbáltam hányni, és nem megy, anyukám szerint az érzéstelenítő mellékhatása lehet (neki is volt már ilyen). Szerintetek?

2016. aug. 19. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelés nekem is mindig nagyon nehéz ameddig hat az érzéstelenítő és zsibbadt a nyelvem, szám. Most nem szabad hányni, mert felszakad a seb! Ne hánytasd magad. Igyál vizet kis kortyokat. Nekem nem hányinger szokott lenni, hanem álmosság az érzéstelenítőtől, amúgy lehet az idegességtől is.
2016. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbítek, nem felszakad a seb, hanem újra elkezd vérezni.
2016. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az érzéstelenítő. De lehet lement a vércukrod. Remélem a húzás előtt ettél... ha nem igyál valami cukrosat és ha kiment az érzéstelenítő egyél.
2016. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész addig hányingerem volt egyszer amíg óvatosan fogat nem mostam (ekkor már nem vérzett egyáltalán), utána elmúlt teljesen.
2016. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon késésben voltam, mert elaludtam, ezért semmit nem ettem csak gyorsan fogat mostam. Az apró kortyos vizek és utána a cukros víz segített, már jobb:)
2016. aug. 19. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig nehéz a nyelés a zsibbasztótól.

Foghúzás után köpködni kell anélkül, hogy szívnád a sebet. Bármilyen gusztustalan is, azért még 1-2 napig szivárog a seb, húzás után közvetlenül meg főleg. Nem szabad lenyelni a gennyes, véres nyálat, köpni kell, különben hányingered lesz.

Lehet az előző nem vérzett annyira, vagy tovább haraptál a gézre, vagy szimplán a gyomrod volt más állapotban. Én azt mondanám természetes a hányinger. Az nem természetes, ha még napok múlva is az van.

Pihenj, szívjál friss levegőt, igyál egy-két korty hideg vizet és lazíts. Ne erőltesd a hányást, nem tesz jót!

2016. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!