Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok, ezt a fogamat...

Fogorvosok, ezt a fogamat milyen kezelessel lehet megmenteni?

Figyelt kérdés

Ok, tegnap ebednel csirke volt, es ra haraptam egy csontra aminek kovetkezteben a kozepso fogam elol majdnem szabalyosan kette tort...

Kb fel eve volt mar gond veluk (2 elulso ), gyoker kezelesem volt es betomtek. Az a sarga kis valami a kepen az a tomes...

Igazabol en nem vagyok fogorvos, de utanna neztem es azt olvastam hogy ilyenkor fogkorona kell...

A kerdest azert teszem fel, hogy biztosra menjek hogy valoban az kell-e.

Tudom, tudom.. menjek el orvoshoz.. A gaz az, hogy Amerikaban elek es itt egy szimpla vizsgalat is tobb tizezer forintba kerul...

Ja, es azt is megneztem hogy mennyibe kerul ez a fogkorona dolog. 600$ (165 ezer ft/fog) ez rablas...


2016. aug. 19. 17:37
 1/8 A kérdező kommentje:

A kepek: [link]


[link]



[link]

2016. aug. 19. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:

A belső oldalát is látni kéne, na meg röntgenen - ha ezek alapján nincs törés vagy repedés a gyökéren, akkor lehet rá koronát rakni (esetleg gyökércsappal együtt).

Nagyon sok ínytasakod van, sürgősen változtatni kéne a fogmosási szokásokon, különben hamar elveszted a fogaidat. Helyes fogmosás: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw + fogselymezés naponta!

2016. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amerikában a kereset sem 80 000.- FT.
2016. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm akinek szintén le volt törve az első fogának a fele. Gyökérkezelt volt neki is és simán kipótolták. Nem kellett neki korona meg ilyesmi. Lehet ez fogorvostól függ na meg h mit mutat a röntgen.
2016. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fajni nem faj, es mint lathato csak a fele tort le, szoval az idegeknek nincs baja...
2016. aug. 19. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy korona nélkül is ki lehet pótolni, vannak már ilyen megoldások, de majd a fogorvos megmondja. Van amikor csap is kell a fogba és korona.
2016. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is letort a fele amikor a kisfiam ugyesen szajba fejelt...Mondjuk nekem igy ferden!Nekem nem kellett korona,tomessel szepen megoldottak,viszont azt mondtak hogy nagyon kell vigyazni vele,nem ott harapni,stb,mert akkor konnyen elhasznalom a tomest,kieshet,letorhet,fogpotlas kell!Vegulis szerintem az lesz majd a vegleges megoldas!

Nekem is egybol rontgen volt amugy hogy lassak mi serult pontosan!

Nekem mar tomve volt pont ott elotte,ezert is tort konnyebben.

Szerintem elso korben rontgen,aztan esetleg kutass fel tobb fogorvost ki mit ajanl!

2016. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat.

Hat orvoshoz sajnos kb csak 2 het mulva megyek el, mert ugye penz nelkul nem lehet semmit csinalni....Hat igen, ettol ilyen "jo" Amerika. Marmint az orvosoknak elegge...

2016. aug. 20. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!