Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Négy hete kivették egy bölcses...

Négy hete kivették egy bölcsességfogamat. Utána elmentem nyaralni, a fogat elkértem és itt felejtettem a polcon. Most kibontottam a zsepiből és apró kukacok mászkáltak benne. Ezek hogy kerültek bele?

Figyelt kérdés
A polc tök tiszta volt, semmi nem volt körülötte. Vagy alapból kukaclárvák vannak az ember fogaiban?Jó lenne, ha esetleg valaki fogorvos megmondaná, kicsit érdekes nekem.
2016. aug. 21. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Fúj
2016. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ez megdöbbentett.. nem hiszem, hogy a fogban lennének lárvák.. esetleg előtt valamilyen húst ettél, és nem volt tökéletes a fogmosás, abból maradt valami? de nem tudom:((
2016. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lyukas volt a fog és lehet a lyukban maradt ételmaradék amire jöttek -
2016. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
belemászott a zsepibe valami
2016. aug. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát húsban lennének lárvák? ( de amúgy szinte csak gyökér volt, így ételmaradék nem lehetett benne) A zsepibe nem mászott semmi, egy üres polc közepén volt. Tehát senki nem tudja.
2016. aug. 22. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog: a fogban lévő fogbél (idegek és vérerek) korábban élő szövet volt, de az eltávolítás után elhalt és elkezdett bomlani. Ennek pedig szaga van, amire jönnek mindenféle állatkák (férgek, döglégy), ugyanúgy mint az elhullott tetemekre. Ezért kell a kihúzott/kiesett fogakat dobozban lehetőleg balzsamozva (pl. formalin) tárolni.
2016. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!