Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ráharapásra érzékeny tömött...

Ráharapásra érzékeny tömött foggal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy tömött fogam, ami azóta érzékeny a hidegre-melegre, ráharapásra amióta betömték (május). Hogy melyik az pontosan, arra úgy jöttem rá, hogy foganként ráharaptam egy golyóstollra (nem volt jobb ötletem), mert sugárzóan fáj. Próbáltam Sensodyne fogkrémet, nem használt. Aztán Elmexet, azt gondoltam az sem, de már a tubus végén járok és mégis rászántam magam egy fagyira. Aztán csodák csodájára nem éreztem azt a borzasztó fájdalmat, mint majd 2 hónapja az utolsó ilyen alkalommal. Kicsi érzékenység volt, de alig észrevehető. Viszont a ráharapásra érzékenység megmaradt. Voltam azóta annál a fogorvosnál aki csinálta, nem látott semmi különöset. Elmentem egy másikhoz is (még ekkor sem tudtam melyik fáj pontosan), az csinált panoráma röntgent, annyit mondott, hogy a bölcsesség fogak alul nem férnek ki, ki kellene vetetni a szájsebészeten. Úgy gondolja akár föl is sugározhat, bár a hideg-meleg érzékenységet nem érti. Most ott tartok, hogy bejelentkeztem a szájsebészetre és szeptember 19-re kaptam is időpontot. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire fog segíteni ezen a bizonyos fogon. Jobb felső 5-ösről van szó. (Nyomásra, ütögetésre, fújásra és egyéb dolgokra amit a fogorvosok próbáltak nem érzékeny). Létezik, hogy ezt ne mutassa ki a röntgen? Egyáltalán mi baja lehet?

[link]


2016. aug. 26. 14:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!