Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hihetetlenül érzékeny fogak?

Hihetetlenül érzékeny fogak?

Figyelt kérdés

Ezelőtt két hónappal egy hosszú procedúra kezdődött el, hogy a dokim helyre rakja a fogaimat. Volt három tömés, egy húzás.

Az utolsó fogkő szedés után, nem tudom mi történt de szörnyen érzékeny lett egy olyan fogam ami pont azelőtt helyezkedik el amit tömött. Addig nem volt semmi probléma.

Annyira érzékeny, hogy már a picit hidegebb levegőt sem bírja, élesen belenyilal. Ez a fogkő szedés után jelentkezett.

Nem tudok így nevetni sem, mert azonnal belenyilal és néha nagyon enyhe tompa fájdalmat is érzek, ami sugárzódik az arcüregembe.


Most menjek vissza, vagy még várjak pár napot? Nem tudom mi történt.. fogkőszedés előtt semmi nem volt.

2 hét telt el a fogkőszedés óta!


2016. aug. 18. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit tanácsolni tudok, válts át a kókuszolajjal történő ayurvéda szerinti fogtisztításra.

[link]

2016. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. Remélem segíteni fog! Ha 1 hét alatt nincs változás akkor megyek vissza, bár félek attól, hogy egy gyökérkezelést fog ajánlani..
2016. aug. 19. 00:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Fognyaki érzékenység lehet, ez nekem is volt 1-2 hétig fogkőleszedés után, Sensodyne Rapid fogkrém jó hatású rá. Ha továbbra is fennáll az erős érzékenység, akkor lehet csak a fognyakat kell körbe betömni, nekem egyik fogamnál ezt csinálták és utána bekenték valamilyen lakkal, azóta nem érzékeny az a fogam.
2016. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Parodontax vagy Sensodine fogkrém, érzékeny fogra plusz supersoft fogkefe (lecserélted a régit a fogkőleszedés után ugye??) és a helyes technika! Lehet azért érzékeny mert meg lett bolygatva, nekem is az volt 1 hétig. Aztán lassan elmúlt. Sőt akár attól is lehet hogy a fogkő letolta az ínyt, idő mire visszamegy. Viszont benne van a pakliban hogy a fogkő alatt dolgozott a sok baci és fognyaki tömés kell.

Ha a fogkrém+jó technika jó kefével egy hét alatt nem segítenek, hoznak változást akkor doki!

2016. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem 2 héte érzékeny, és fogkefét nem cseréltem. A fogkrém is maradt a régi, átlagos. A doki nem hívta fel a figyelmemet. Leszedte a fogkőt, és útnak eresztett azzal, hogy ha probléma van, akkor menjek vissza.

Fogkő nem igazán sok volt rajta szerintem. Egy elől lévő oldalsó fogról van szó. Az elsőkön biztos több volt, ott semmi baj nincs. Csak azzal az egy foggal.

Cserélek fogkrémet, és fogkefét, ha egy hét múlva nem múlik el, akor elmegyek. Még suli előtt megkéne csináltatni, mert utána nem lesz időm rá.

2016. aug. 19. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!