Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogorvos eltévesztette a...

Ha a fogorvos eltévesztette a fogak számozását, a szájsebészt kiigazíthatom erről?

Figyelt kérdés

A kérdésem ebben a formában nem pontos, csak rövidíteni szerettem volna. Tapasztaltam már szájsebészeten, hogy szólhatok, ha valamit nem akarok, vagy nem egészen úgy, és a szájsebész mérlegeli, lehet-e kompromisszum, vagy másfajta kérése a páciensnek.


A kérdésem úgy pontosabb, hogy nem kell-e különösebb vitára számítani szájsebészeten? Jó fogorvosom van általában véve, de van pár hibásan nőtt fogam, mellette törött fog, stb, tehát előfordul, hogy félrenézi egy fogorvos, hogy hányadik fogakról van szó.


Én nem értek a fogorvosi számozáshoz, valami radixot írt fel a szájsebészet számára, de olyan sorszámokkal, melyek nem teljesen fedik a valóságot.


Tehát ha megmondom a szájsebésznek, hogy "legyen kedves ezt és ezt a fogamat eltávolítani, mert félreértette, vagy félreszámozta a fogorvosom", általában mi a reakció? voltam más szájsebészeten, rendesek voltak, mivel annak idején túl sok fog eltávolítását írták fel, és kérdtem, hogy a regenerálódás miatt per pillanat nem mennék bele egyszerre olyan sok fog eltávolításába, és készségesen eltekintettek némelyik fogam kiszedésétől. De a mostani szitu már kicsit neccesebb. Vagy ezt is simán megértik majd? Vagy ez nagyon sebészfüggő?



2016. aug. 27. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nagy eséllyel kiröhögnének és megcsinálnák azt amit papíron a fogorvos leírt nekik (rosszabb esetben megsértődnek, mert hülyének nézed őket). Az egy dolog hogy ha egyszerre sok fogat írtak fel és nem akartad az egészet egy napon megcsinálni - alapból is szakszerűtlen (és életveszélyes) lenne az érzéstelenítés dózisa és hatásideje miatt, szóval a kérésed nélkül is elnapolták volna a maradék fogakat.

Tisztázzuk: nem tudod mi az a radix, de a fogszámozáshoz úgy gondolod hogy értesz. Akkor magyarázd már el nekem hogy melyik fogról lenne szó?

A fogorvos nem nézi el a fogat - sohasem. Maximum abban lehet hiba ha az asszisztens félreírja vagy a tejfog helyett maradót mond - de ez az életkorodból kiderülne.

A szájsebész meg nem hülye, ő is ért a számozáshoz és látja hogy melyik a problémás fog. Ha meg hibát tapasztal a beutalón, akkor nem téged fog megkérdezni, hanem a fogorvosodat (visszaküld, vagy ha van kéznél fogorvos, akkor megkérdezi tőle).

2016. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Előző, már ne is haragudj, de kamu, amit beírtál. A fogorvosom nem először számolta el a fogaimat. Volt, amikor meg is jegyezte, hogy tök mindegy, hogy X., vagy Y. a sorszám, és rámutatott, melyik fogamra gondol. Egyértelműen eltévesztette a sorszámot, csak tudom a saját fogaimról, hogy melyik hányadik (van pár görbe fogam, nem férnek el a számban rendesen, valamint kitört fogaim helyére is belehajlott némelyik fogam, ezért számolta el már párszor).


A fogorvosom pontosan tudja, hogy én a bal alsó, jobb alsó, bal felső, jobb felső számozás szerint sorszámozom, mint általában a páciensek.


A fogorvos meg részben más módon sorszámoz, de ő pontosan tudja, mit ért a páciens pl jobb felső hatoson, hogy honnan számoljuk és mi az , hogy jobb felső - ezen módszerrel igenis nem először számolta félre!


És mint mondtam, egyáltalán nem nevettek ki múltkor sem a szájsebészeten, hanem halál nyugodtan megjegyezte az asszisztens is és a szájsebász is, hogy "oké, akkor nem az összes felírtat távolítjuk el, hiszen nem rendkívüli a helyzet", és így is lett.


A dózisról se vagy képben, ugyanis amikor a szájsebész rákérdezett, hogy eléggé elzsibbadt-e, mondtam, hogy én speciel nem érzek különösebb erős zsibbadást, és ezek után RENGETEG (!) injekciót beadott, körbeszurkálta az eltávolítandó foggyökereim környékét.


Három vonatkozásban is mellényúltál. Nem tudom, te egy orvosi egyetemről kirúgott diák vagy, avagy a témában félművelt troll?


Légyszíves piszkálódj máshol inkább. És csináld kevésbé átlátszóan, mert röhejes vagy, és nézz hülyének mást!


Szeretnék hozzáértőtől választ kapni, ha már feltettem kérdésem. Előre is köszönöm a korrekt és kompetens hozzászólónak a leendő válaszát.

2016. aug. 28. 12:51
 4/6 A kérdező kommentje:

És íme a negyedik bakid, ennyi sokat mellényúlni, bakker...


"Ha meg hibát tapasztal a beutalón, akkor nem téged fog megkérdezni, hanem a fogorvosodat (visszaküld, vagy ha van kéznél fogorvos, akkor megkérdezi tőle)."


Ad egy: ott a röntgen, anélkül hozzá se nyúlnak, van egy gyanúm, hogy nyugodtan szólhatok a félreszámozottságról, rápillant a röntgen felvételere ezek után.


Ad kettő: na ja, majd miután 2-3 hónapot vártam a soromra a szájsebészeten, majd visszaküld a fogorvosomhoz - na te nem jártál még szájsebészeten , az szent, de hozzáértő se vagy, csak magabiztos inkompetens troll. Felháborító, amit művelsz...


Engem egyébként a lehetőségek érdekelnek (mint kifejtettem a kérdésfeltevésemnél), tehát hogy mennyire rugalmasak, nyitottak a szájsebészek, vagy csak a múltkori szájsebészem volt nyitott és rugalmas vajon.


Még trollnak is ügyetlen vagy, remélem felhagysz a megtévesztő válaszaiddal, másokat is jobb volna, ha inkább megkímélnél!


Várom a kompetens válaszokat köszönettel - másoktól!

2016. aug. 28. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Minek ezen görcsölni? Minden orvossal meg lehet beszélni, hogy mi fog történni, emberek, nem robotok. Kérdezni kell, nem pedig okoskodni, ennyi a nagy titok.
2016. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

MINDEN orvos? Azért ez meg a másik véglet... Egymásnak ellentmondóak a beérkezett válaszok, szóval nem is olyan egyértelmű. Mondom, én megbeszéltem a múltkori szájsebésszel, mire gondolok, ő nagyon megértő volt. A kérdésem arról szól, hogy általában a szájsebészek sok félék ilyen szempontból, vagy bizonyos szempontból egységesek pl leintik-e a pácienst, ha X dolgot kérdez.


De végül is már nem aggódom ezen, amúgy is alanyi jogon elutasíthat a páciens adott kezelést, és talán megértik, hogy nem Y fogat szeretném kivetetni, hanem a mellette levőt.

2016. aug. 29. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!