Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosom betömte a fogamat...

A fogorvosom betömte a fogamat de még mindig fáj. Rosszul csinálta meg? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor tömte? Gyökértömött, vagy csak sima tömés volt? Mennyire volt nagy a baj a fogaddal? Nagy volt a lyuk?
2016. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pár hete augusztus közepe fele. sima tömés volt és annyira nem folt nagy a lyuk. szerinted váltsak fogorvost? am van még1 lyukas fogam és kértem időpontot de azt mondta hogy jók a fogaim. pedig tudom hogy van még1 lyukas
2016. szept. 6. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, akkor már nem kellene neki. Nem maradt magas, vagy túl barázdált a tömés? Mert nekem tömés után gyakorlatilag majdnem mindig vissza kell mennem tömést alakítani. Ha magas és úgy rágsz rajta, az fájhat, meg ha élesen barázdált, az is. Azt fúróval pár perc alatt helyre teszi az orvos. Sajna mikor el van zsibbasztva a fejed, nem mindig derül ki, hogy nem jó valami. Ha becsukod a szád és összezárod a két fogsorod, akkor nem a kérdéses fogadnál záródik össze először?

Evésnél fáj? Vagy csak úgy általában?

Bármi panasz van amúgy, a teendő mindig az, hogy visszamész az orvoshoz és elmondod neki.

2016. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

evés közben és utána is.

az nem lehet hogy az étel és ital valahogy bemegy a tömés alá? és ha hideg vizet iszok akkor is belenyilal mintha ott sem lenne a tömés

2016. szept. 6. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy rossz a tömés. Nekem még olyankor volt ilyen, mikor elrepedt a tömésem, amit amúgy szintén az okozott, hogy magas volt, így ráharaptam mindig evés közben. Ha elreped, akkor az ideget is érik az ingerek, a hideg, a meleg, stb. Mindenképp vissza kell menned, mert ha ennyire érzékeny, akkor ki kell javítani a tömést, de minimum magas maradt. Ez nem jelenti, hogy a dokid rossz, nekem csodadokim van, de vele is megesett egyszer ez a repedéses dolog. Úgyhogy mehetsz ugyanahhoz, akinél voltál, de ne szenvedj, mert ez nem fog helyrejönni magától.
2016. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és a kaja nem megy be a tömés alá, nincs lehetősége.
2016. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!