Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap foghúzás után pár...

Tegnap foghúzás után pár órával kiesett magától a vérdugó, ennek már 1 napja, már nem fáj a helye, csak érzékeny. Nem vérzik, van okom aggódni?

Figyelt kérdés
A fogorvos azt mondta, ha vannak panaszaim, menjek vissza, de szerencsére ma már nem kellett fájdalomcsillapító, egész jól vagyok. Csak érzékeny a foghúzás helye, meg a szám belseje. Gondolom ha valami komoly lenne, akkor nagyon fájna. Mindenki riogat a neten, hogy nem szabad kiesnie a vérdugónak, mert nem gyógyul meg, meg begyullad. Mit tegyek?

2016. szept. 8. 13:24
 1/8 Snorri ***** válasza:
100%
Ne olvasgass a neten! Én fogorvosom mondta, az a baj, hogy mindent le lehet írni büntetlenül. Ha kiesett, kiesett. Nem tudsz mit csinálni. Az teljesen rendben van, hogy érzékeny, még egy jó darabig az lehet. Tejterméket ne egyél pár napig, ne piszkáld, ne szívogasd, ne öblögess, és tartsd tisztán a szád a szokásos módon. Ne aggódj, biztosan észre fogod venni, ha begyullad, az első gyanús jelre menj vissza a dokihoz.
2016. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fáj a helye és nem gyulladt, akkor ne aggódj.
2016. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, megnyugtattatok :) Igen, ha fájni kezd, akkor visszamegyek az orvoshoz. Szerencsére amúgy sem volt gyulladt a fog, csak lyukas volt.
2016. szept. 8. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kár volt kihúzni, jól jönne még az a fog pár ávig.
2016. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bölcsesség fog volt, és én akartam, hogy húzza ki. Asszem nem gondoltam át teljesen, de most már mindegy. A többire jobban vigyázok.
2016. szept. 8. 16:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg óriási lyuk volt benne, több mint 1,5 éve, nem akartam gyökérkezeléssel szórakozni.
2016. szept. 8. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, az más, ha bölcsességfog volt, akkor arra nincs nagy szükség.
2016. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, amúgy én sem döntöttem volna úgy, hogy húzzuk ki :)
2016. szept. 8. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!