Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri-e visszamennem a...

Megéri-e visszamennem a fogorvoshoz, ill. várhatok-e vele fél évet?

Figyelt kérdés

Utoljára ált. sulisként voltam fogorvosnál. Ez két alkalom volt, valami keserű géllel bekenték a fogam. Most, 25 évesen gondoltam időszerű lenne újra elmenni. Semmi panaszom nem volt, csak gondoltam nem árt egy ellenőrzés. Aha...


Két fogam is betömte. Az egyik napközben is be-besajog, mindegy neki, hogy épp rágok, vagy pihentetve van, a másikkal sajnos egyáltalán nem tudok rágni, még a kenyér belétől is fáj. Mindkét fog a jobb oladalamon van, így a bal oldalamon rágok. Három hónapja tömték a fogaim. Megbántam. Életemben először fáj a fogam. Nem hittem volna, hogy ez ilyen rossz dolog.


Mivel rosszul tanultam és nem kapok ebben a félévben ösztöndíjat, vagy várok fél évet, vagy kölcsönkérek valakitől. Elég drága mulatság ez a fog ügy, azt hittem elkér majd 3-4 ezret, de ehelyett negyvenkétezret kért...


2016. szept. 12. 10:14
 1/7 A kérdező kommentje:
A neten azt olvastam, hogy normális, ha egy hónapig fáj a frissen tömött fog, de nekem már háromszor annyi ideje fáj. Nektek mi a tapasztalatotok?
2016. szept. 12. 10:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy egyáltalán nem fáj a tömött fog. A fogaim fele tömve van, ezek közül egy van, amelyik néha szokott sajogni valamiért, de ez ritkán van (nem tudom, havonta talán) és nem túl zavaró.
2016. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt örömmel olvasom, akkor létezik jól tömött fog. Nekem sajnos eléggé zavaró. Ha rágok, a koponyámig hatol egy erős szúrás szerű érzés, majd elkezd percekig hasogatni. Pontosan az a fájdalom, mikor éppen fúrta a doktornő. Már több doboz fájdalomcsillapítót "megettem", de alig hatottak, így már nem is szedem egyiket sem.


Az az igazság, hogy ezek után már félek visszamenni, és most már nagyon is megértem a fogorvosgyűlölő ismerőseimet... De nem rághatok hátralevő életemben csak az egyik oldalamon, és nem aggódhatok folyton a fogmosáskor, meg iváskor, evéskor, hogy nehogy hozzáérjen bármi is a fogaimhoz. De ha nem megyek el újra a doktornőhöz, és még ennél is rosszabb lesz? Vagy akkor inkább elviselem ezt és nem megyek vissza, mert pont akkor lesz rosszabb?

2016. szept. 12. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el az SZTK-ba. A folyamatosan fájó fogad lehet, hogy elhalt, meg kellene röntgenezni, gyökérkezeléssel talán megmenthető. Ne izgulj, azt érzéstelenítésben csinálják.

Bár 42 ezerért a sima tömést is abban szokták. Esetleg ha nagyon felszínes a lyuk, megkérdeznek, hogy vállalod-e anélkül, de ha közben szólsz, hogy ez fáj, adnak injekciót.

2016. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam. Holnap kérek időpontot. Előre is félek. :(


De ez után tuti biztos, hogy nem fogok fogorvoshoz menni... Ha nem mentem volna el, most nem szenvednék. A doki előtt sosem fáj a fogam. :'(

2016. szept. 12. 15:18
 6/7 A kérdező kommentje:

A gyökérkezelés, az sima foghúzás. Olvastam róla korábban, meg mesélték az ismerőseim is. Először beszürkül a fog, utána darabokban kipotyog. Valakinél pár hónap, valakinél pár év. Az eredmény ugyanaz: végül kiesik a fog. Ha gyorsan kihúzzák, vagy ha kiesik darabokban, attól még így is, úgy is kell egy műfog oda.


Nagyon félek ettől, azt hittem, elég ha idős korban lesz protézisem. :/ De inkább akkor legyen pár műfogam, csak ne fájjon. Félek, de holnap telefonálok a doktornőnek.

2016. szept. 12. 15:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül is kértem kölcsön, a szüleim nem akartak segíteni, mert szerintük felesleges duplán fizetni a dokit, és elég egyszer elmenni hozzá, de a nővérem kisegített. Kértem is időpontot, majd vissza kell mennem a jövő héten.
2016. szept. 14. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!